place zabaw

Zatroszczmy się żeby nasze dzieci były bezpieczne podczas zabawy

Chcemy dla naszych dzieci tego co najwspanialsze, a więc pragniemy im zapewnić jak najwspanialsze miejsca do zabawy. Sprawdzamy czy dany zestaw drabinek zezwoli im się kształtować na sporo sposobów, czy będzie kształtować nie tylko ich sprawność fizyczną, ale także oraz umiejętność przewidywania co się stanie, jeśli na danej drabince zachowa się w taki, czy inny sposób. Nie mniej pamiętajmy, iż nawet najbardziej rozszerzona konstrukcja nie będzie właściwa, jeżeli będzie już zniszczona oraz będzie potrzebowała renowacji.
Pragniemy dla naszych pociech tego co najwspanialsze, a więc chcemy im zagwarantować jak najcudowniejsze miejsca do zabawy. Sprawdzamy czy dany zestaw drabinek zezwoli im się kształtować na wiele możliwość, czy będzie rozwijać nie tylko ich koordynację fizyczną, lecz również i zdolność przechwytywania co się stanie, jeżeli na danej drabince zachowa się w taki, czy kolejny sposób. Nie mniej pamiętajmy, że nawet najbardziej rozszerzona budowla nie będzie odpowiednia, jeżeli będzie już zepsuta i będzie potrzebowała renowacji.

place zabaw
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Place zabaw muszą mieć odpowiednie atestyNie ma znaczenia czy mamy swój ogródek oraz na nim planujemy postawić dla swojego potomstwa plac zabaw, czy być może mieszkamy na jakimś osiedlu oraz korzystamy z ogólnie dostępnych placów. Ciągle place zabaw muszą mieć odpowiednie atesty (jak na przykład – tego typu), zaliczyć właściwe testy i równocześnie posiadać specjalne certyfikaty, przez które będziemy pewni, że nasze pociechy mogą się na nich bezpiecznie bawić. Dodatkowo co roku musimy przeprowadzać ich gruntowną konserwację oraz przegląd, a jeśli coś będzie potrzebowało naprawy, to powinniśmy to jak najprędzej naprawić, tak żeby nasze dzieci mogły się na nich spokojnie pobawić.

Wiek dziecka ma tutaj również wielkie znaczenieWarto sobie wydawać sprawę z tego, że takie place nie tylko wyróżniają się tym, co proponują do zabawy, ale też i własną wielkością. Są takie na których swobodnie mogą się samodzielnie przemieszczać już dwulatki, a są takie na których mają szanse się pobawić tylko większe dzieci. Wybierając plac na którym ma się zabawić nasze potomstwo, z pewnością trzeba wybierać taki, który jest najwspanialej dobrany do jego wieku, gdyż wtedy będziemy posiadali gwarancję, iż rzeczywiście świetnie będzie się na nim bawiło i równocześnie, że będzie się świetnie rozwijało.

dziewczynka na placu zabaw
Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Pilnujmy tutaj przede wszystkim bezpieczeństwaNim rozpoczniemy korzystać z jakiegoś placu, warto przeczytać jego regulamin, zobaczyć czy posiada potrzebne pozwolenia i atesty, i czy rzeczywiście wszystkie jego fragmenty wyglądają na solidne i wytrzymałe. Jeżeli tak, to bez wątpienia nic nie stoi na przeszkodzie, by nasze potomstwo mogło się na takim placu zabaw pobawić i kształtować własną sprawność ruchową.