Wychowanie dzieci w zdrowiu czyli jak miło, przyjemnie i co najważniejsze aktywnie spędzać wolny czas

Odpowiednia ilość ruchu na łonie natury jest bardzo istotna dla dzieci, dzięki temu będą się one mogły prawidłowo rozwijać. Bieganie, skakanie czy jazda na rowerkach polepszają koordynację, wzmacniają wytrzymałość i dodają sił, no i rzecz jasna są wyśmienitą zabawą, a to w końcu dzieci lubią najbardziej. Tak naprawdę już od maleńkiego da się z dziećmi spędzać bardzo aktywnie czas, o ile oczywiście się ma na to chęci. Nawet jeśli będzie się mieszkać w centrum miasta, w bloku, to zapewne w okolicy znajdą się jakieś place zabaw, a już na pewno można będzie taki znaleźć w najbliższym parku, w którym będzie znacznie przyjemniej i czyściej.
Duża ilość sportu na świeżym powietrzu jest niezwykle istotna dla dzieci, przez to mogą się one prawidłowo rozwijać. Skakanie, bieganie czy jazda na rowerkach polepszają formę, wzmacniają mięśnie i dodają sił, no i oczywiście stanowią wyśmienitą zabawę, a to przecież najmłodsi lubią najbardziej. Tak naprawdę już od wczesnych lat można z dzieckiem spędzać czas bardzo aktywnie, o ile rzecz jasna będzie się miało na to ochotę. Nawet jeśli będzie się mieszkać w środku miasta, w wielorodzinnym bloku, to z pewnością w pobliżu będą jakieś place zabaw, a już na pewno można będzie taki znaleźć w pobliskim parku, w którym będzie znacznie przyjemniej i czyściej.

rower

Autor: Valentina Yachichurova
Jeśli ktoś ma swój dom, to ma jeszcze lepiej – wystarczy zakupić nawet najprostsze zabawki ogrodowe, bezpiecznie je poustawiać i można być pewnym, że dzieci nie zechcą wrócić do domu. Rzecz jasna jeżeli ktoś ma możliwości i ochotę, to zrobić może znacznie więcej, w niejednym sklepie znaleźć można naprawdę ciekawe domki, huśtawki i zjeżdżalnie, gwarantujące mnóstwo wyśmienitej rozrywki.

Jedną z najbardziej popularnych form na spędzanie wolnego czasu jest jazda na rowerze. W praktyce już dwuletnie dziecko przyzwyczajać można do tego sportu – bardzo dobrze będą się do tego nadawać trójkołowe rowerki baby trike, w jakich da się wygodnie posadzić swoje dziecko – smart trike. Rowerek rowery trójkołowe ten ma pedały, ale cały napęd pochodzi jednak z pchającego zabawkę

rower

Autor: Norbert Reimer

rodzica. Dla trochę starszych dzieciaków bardzo dobrym pomysłem będą rowerki puky.

Nie wyposażono je w pedały, ramę z siodełkiem i kołami, porusza się na nich odpychając się. Takie rowerki doskonale ćwiczą równowagę, co bardzo może ułatwić późniejszą jazdę na prawdziwych rowerach. A tych również jest spory wybór, tak naprawdę dla wszystkich dzieci można wybrać odpowiednią wielkość. Rowerki dla dzieci kilkuletnich najczęściej są wyposażone w przykręcane kółka pomocnicze, pomagające w nauce jazdy – więcej informacji. Wersje większe, dla trochę starszych dzieci już kółek nie mają, a od wielkości 20 cali większość z nich posiada już przerzutki.