Wybór najlepszej kosiarki do trawy jest niebywale istotny dla każdego posiadacza ogrodu

Posiadanie sporej działki jest fantastyczną rzeczą, ale jakoś musimy wszakże dbać o trawnik.
Jeśli posiadamy skromny ogródek, który ma dla przykładu kilka arów, to zupełnie wystarczy nam spalinowa lub elektryczna kosiarka.
Posiadanie dużej działki jest rewelacyjną sprawą, ale jakoś trzeba wszakże ścinać trawę.
Jeżeli mamy nieduży ogródek, który ma dla przykładu kilka arów, to w zupełności wystarczy nam tradycyjna kosiarka.

klocki - akt

Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com
stelaż

Autor: ell brown
Dzięki niej raz w tygodniu będziemy w stanie kosić trawnik i zajmie nam to pewnie z pół godziny w każdą sobotę. Jednak co zrobić, kiedy nasz ogród wynosi 40 arów lub o wiele więcej? Wtedy koszenie trawnika zajęłoby nam pewnie pół dnia, a my bylibyśmy całkowicie wyczerpani.

Aktualnie trudno jest znaleźć naprawdę nietuzinkowy serwis. Jeżeli masz taki sam dylemat, to zalecamy tę stronę (www.wilanow.varsovia.edu.pl/misja/). Są tam zawarte fascynujące wiadomości.

Tym bardziej że trawę ścina się przecież w letni okres, gdy najczęściej upał leje się z nieba. Jest na to sposób — wystarczy nabyć traktorek ogrodowy. Jest to dobre rozwiązanie. Nie będziemy zmuszeni męczyć się z pchaniem przed sobą zwykłej kosiarki. Traktorek tnie trawę idealnie i szybko. My będziemy musieli tylko kręcić kierownicą. Cała praca zostanie wykonana za nas. Co najważniejsze kosiarka tego typu niewiele pali, więc nie będziemy zmuszeni zbyt dużo płacić. Należy znaleźć taki model, który nie będzie wyrzucał na bok skoszonej trawy, a będzie wpychał ją do specjalnego kosza. Wtedy my będziemy mogli zadecydować czy worek zakładać czy nie. Jeżeli zechcemy, aby trawa wyschła na trawniku, to pozwolimy jej na to. Jeżeli nie, to zamontujemy worek i później wyrzucimy trawę do odpowiedniego pojemnika na śmieci.

Należy szukać kosiarki, która ma solidny silnik, aby nie spalił się on zbyt szybko. Niektóre kosiarki posiadają tryb dopinania spychacza i wtedy zimą będziemy mogli odśnieżać nim podjazd i chodnik.