W jaki sposób uczyć się obcego języka?

Ludzki mózg zdolny jest do nauki języka obcego w każdym wieku. Maluchy uczą się inaczej niż dorośli jednak od faktycznego sukcesu nauki zależy mnóstwo różnych czynników.
Ludzki mózg jest zdolny do nauki języka obcego w każdym wieku. Maluchy uczą się inaczej aniżeli dorośli lecz od faktycznego powodzenia nauki zależy mnóstwo rozmaitych czynników.

zobacz to

Autor: Jim Lukach
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób skutecznie nauczyć się języka ?
Myślę, iż korzyści wynikające z nauki obcych języków są tak oczywiste, iż nie będzie potrzeby ich wymieniać. Należy natomiast zastanowić się, jak sprawić, by nauka obcego języka była przyjemna i skuteczna. W nauce języka obcego należy uaktywniać ośrodki mózgu odpowiedzialne za różne czynności, ażeby nauka języka była w wyższym stopniu efektywna. Należy „bombardować” się językiem , przymuszając organizm do wykorzystywania wszystkich swoich zmysłów, przykładowo: słuchać muzyki w obcym języku spoglądając na tekst utworu, oglądać filmy w oryginalnej wersji, czytać artykuły prasowe, opowiadania oraz wiersze w konkretnym języku. Mnóstwo satysfakcji oraz motywacji przynosi świadomość, iż choć fragment oryginalnego tekstu byliśmy w stanie zrozumieć.
Nie jestem zwolenniczką lekkomyślnego powtarzania słówek – jest to nużące oraz mało skuteczne – najodpowiedniej ćwiczyć słowa w kontekście, czyli czytać jak też robić wiele ćwiczeń związanych ze słownictwem.

Najważniejsza wiadomość dla procesu nauczania jest taka, iż w cały proces asymilowania obcego języka oraz utrwalanie są zaangażowane różne części mózgu, zaś im więcej kanałów, którymi dane do niego dochodzą, tym trwalsze będą ich neuronowe ślady w korze mózgowej, co po prostu znaczy długofalowe zapamiętanie elementów danego języka obcego. Obcego języka możemy uczyć się samodzielnie bądź w grupie. Wpisując w wyszukiwarkę szkoła języka Włoskiego Warszawa na pewno odnajdziemy szkołę w sam raz dla siebie.