W jaki sposób spędzać wolny czas z nastolatkiem?

W procesie przechodzenia z nastoletniego wieku w okres pełnoletności latorośl wymaga mniej działań wychowaWCzych, zaś więcej kontaktów z rodzicami.
Ażeby rozwinąć przyjaźń z latoroślą, odnajdźmy zabawne sposoby odkrycia z nim wspólnego języka.
W przebiegu przechodzenia z nastoletniego wieku w okres dojrzałości latorośl wymaga mniej przedsięwzięć wychowaWCzych, zaś więcej kontaktów z rodzicielami.
Ażeby rozwinąć bliskość z potomkiem, odnajdźmy zabawne metody odnalezienia z nim wspólnych tematów.

Mając w domku młodzieńca, gros czasu przeznaczamy zapewne na zarządzanie, nie natomiast na to, aby się znakomicie bawić. Podczas gdy dzieciątko było małe, siadywaliśmy na podłodze oraz bawiliśmy się w rozmaite, nawet absurdalne, gry, jakie sprawiały mu uciechę. Aktualnie, gdy mamy więcej napięcia połączonego z wykonywaną pracą, dosyć niedużo czasu wolnego, a także ograniczone środki, „zabawa” z potomkiem zdaje się być kłopotliwym zadaniem, nie natomiast radością.

Miej świadomość, że żeby uzyskać interesujące informacje na przedstawiany temat, musisz odnaleźć odpowiednie źródło – zatem odkryj serwis, tam odnajdziesz wciągające fakty.

Widać to wyjątkowo wtenczas, gdy potomek ma bardzo dużo ponadplanowych zajęć. Odszukanie zainteresowań potomka nastręcza pewnej inwencji, lecz nasz dowcipny stosunek wywołuje, że dziecko dojrzy nas w innym świetle, tzn. w charakterze osoby, z którą może odnaleźć wspólny język. Możemy wspólnie z latoroślą obejrzeć serial dla młodzieży, przykładowo Buffy: Postrach wampirów, a następnie podyskutować tematy, jakie film poruszał.

buffy

Autor: All images by outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdź czas, kiedy oboje jesteście wolni po czym sporządź spis zajęć, które można zrobić w sposób spontaniczny. Zapytajmy syna lub córkę, czy im to odpowiada, a potem trzymajmy się określonych ram czasowych.

Gdy wypadnie nam coś zaskakującego, potraktujmy uplanowany z latoroślą czas jak świętość – odmawiając innym, pokażemy dziecku, jak niezwykle jest dla nas istotne. Kiedy sprawa jest poza kontrolą, przełóżmy wówczas spotkanie na następny dzień, miast całkiem z niego rezygnować.