W jaki sposób przygotować się do komfortowego karmienia niemowlaka, by odbywało się to bez stresu?

Skompletowanie odpowiedniej wyprawki dla niemowlęcia jest rzecz jasna kwestią niełatwą. Z tego powodu chciałam dać parę rad odnośnie sprzętu do karmienia.
Oczywiście każda mama wie, że najlepiej jest karmić dziecko piersią.
Kupienie odpowiedniej wyprawki dla maluszka jest ma się rozumieć sprawą niełatwą. Z tej przyczyny chciałam dać garstkę wskazówek dotyczących sprzętu do karmienia.
Rzecz jasna każda mama wie, że najkorzystniej jest karmić dziecko piersią.

Warto jednakże wziąć pod uwagę to, iż z jakiś powodów może się nie udać. Ponadto mama karmiąca piersią musi mieć w domu zapasową butelkę – na wypadek, gdyby musiała zostawić malucha na jakiś czas, gdy to opiekun będzie je karmił odciągniętym uprzednio mlekiem.
aranżacja3

Źródło: lampyilampki.pl
O kupno odpowiedniej butelki trzeba zadbać przed narodzinami – żeby później w razie konieczności nie biegać nerwowo w poszukiwaniu tej najlepiej spełniającej funkcję. Zdawało by się – banalna rzecz – butelka i tyle.
pomieszczenia

Autor: TheUglySweaterShop.com
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę osłabienie po porodzie i nieprzespanych nocach należy jednak zapewnić sobie wygodę karmienia, jakie ma miejsce kilkanaście razy dziennie.
Sama zdecydowanie polecam butelki avent. Są one wzorowane na budowie kobiecej piersi – idzie tu o to, żeby karmienie było jak najbardziej naturalne, a niemowlak mógł się łatwo przyssać. Butelki avent usprawniają łączenie karmienia butelką z karmieniem piersią. Smoczki są szerokie, o anatomicznym kształcie, płatki będące wewnątrz podwyższają jego miękkość i giętkość bez ryzyka zapadania się ścianek. Wygodny kształt umożliwia maluchowi samemu złapanie butelki avent – pamiętajcie, że wasz maluch będzie się bardzo błyskawicznie rozwijał i już niedługo zacznie próbować sam łapać!
Warto też zadbać o szybkie podgrzewanie jedzenia. Mając własne mleko przechowywane w lodówce bez zwłoki uzyskamy należytą temperaturę, gdy z pomocą przyjdzie nam podgrzewacz do butelek avent. Istotną jego zaletą jest, iż pracuje szybko i równomiernie, zapobiega powstaniu gorących produktów. Wystarczy wybrać ustawienie, korzystając ze specjalnej tabeli, która podpowie nam ile czasu zajmie proces grzania. Ważne jest, by mleka nie poddać działaniu zbyt wysokiej temperatury, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jego jakość. Podgrzewacz do butelek avent nadaje się również do rozmrażania mleka.
Maluch rośnie, zaczynamy podawać mu inne pokarmy.

Słoiczek wyciągnięty z lodówki możemy rzecz jasna podgrzać w gorącej wodzie, ale podgrzewacz do butelek avent zrobi to o wiele szybciej.
Opieka nad maluchem to trudne zadanie. Należy je sobie upraszczać przy pomocy specjalnie do tego wymyślonych akcesoriów.