W jaki sposób powinna być ubrana rodzina, aby sesja familijna była naprawdę dobra?

Już jakiś czas temu skończyły się czasy, gdy fotograficy w czasie realizacji sesji rodzinnych kazali fotografowanym osobom stać prosto w rządku czy mieć na sobie niewygodne odzienie.
Już dawno temu skończyły się czasy, kiedy fotografowie w czasie realizacji sesji rodzinnych kazali fotografowanym osobom stać prosto w rządku oraz posiadać na sobie niewygodne ubranie.

Wymogiem było także m.in. trzymanie ręki na ramieniu chociażby siostry albo brata.
rozrywki

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
W rezultacie tego typu zdjęcia wyglądały bardzo sztucznie. Na szczęście obecnie to już rzadkość. Dzisiaj najpiękniejsze zdjęcia to np. zdjęcia dzieciaków, które bawią się nad brzegiem morza czy też leżą z rodzicami po plaży. Oczywiście istotna jest także kompozycja, np. umiejscowienie potomstwa między mamą i tatą. Jeżeli chodziłoby o wyraz twarzy, to wszyscy mogliby spoglądać w jedno miejsce tak, jakby patrzyli się na płynący w pobliżu jacht. Naturalnie jeśli chodzi o dzieci, powinny być one wypoczęte, więc tego typu fotografia powinna być zrobiona rankiem albo w południe. Poza tym trzymanie dzieci na rękach mogłoby być dosyć uciążliwe i kłopotliwe w przypadku starszych dzieci. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest sesja na siedząco. Jednak nie może to tyczyć się całej sesji. Potrzebne są także innego rodzaju kadry.
Dla przykładu głowa rodziny może trzymać dziecko na plecach albo zdjęcie może pokazywać kompletną rodzinę na plaży w chwili podskoku. Innymi słowy takie niekonwencjonalne zdjęcia (Zobacz dobry fotograf we Wrocławiu) byłyby znacznie lepszą pamiątką na starość, niż sztywno stojąca rodzina ze sztucznym uśmiechem na twarzy.

Jeżeli ciekawią Cię naprawdę nietuzinkowe sesje rodzinne Warszawa jest miejscem, gdzie jest zlokalizowane świetne atelier, które chętnie zajęłoby się wykonaniem cudownej pamiątki. Warto także pamiętać, aby ubrać się w wygodne codzienne ubrania, gdyż jedynie w takich będziecie mieć naturalny wyraz twarzy.