W co musimy wyekwipować ucznia szkoły podstawowej?

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. To już „ostatni dzwonek”, ażeby skompletować przybory a także sprzęt potrzebny dziecku w szkole. Podręczniki, zeszyty i dobrze wyposażony piórnik są najistotniejsze, jednakże warto również pomyśleć o zakupie elektronicznego sprzętu dla potomka.
Szkolny rok nadchodzi wielkimi krokami. To ostatni dzwonek, żeby skompletować przybory oraz sprzęt konieczny dziecku w szkole. Zeszyty, podręczniki oraz dobrze wyposażony piórnik są najistotniejsze, jednak warto też pomyśleć o kupnie sprzętu elektronicznego dla potomka.

Jaki plecak kupić uczniowi podstawówki? W młodszym wieku szkolnym kościec maluchów ciągle się kształtuje i jest podatny na deformacje. Ciężki plecak, którego zawartość nierównomiernie obciąża kark a także plecy dziecka, może powodować, iż wytworzy się u niego wada postawy, pojawią się boleści głowy. Najlepiej zatem zainwestować w leciutki tornister z wyprofilowanym tyłem. Jego pojemność powinna być dopasowana do wzrostu dziecka. Szelki plecaka muszą być szerokie i pozwalać na takie wyregulowanie, aby plecak przylegał do plecków dziecka. Po obu stronach musi mieć kieszonki i komory, dzięki którym noszone przez dziecko przedmioty można będzie rozłożyć równomiernie.

szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

W plecaczku każdego ucznia winny znaleźć się przede wszystkim podręczniki, zeszyty oraz sprzęt do pisania. Albowiem same podręczniki są ciężkie, inne przedmioty dobierajmy tak, by nie obciążały bezcelowo tornistra. W miejsce zeszytów w twardej okładce kupujmy te w miękkiej. W piórniku niech znajdą się jedynie najpotrzebniejsze przybory. O ile szkoła nie określiła inaczej, mogą być to: dwa ołówki, ostrzarka, gumka, pióro, nożyczki, klej , kredki ołówkowe, linijka. Jeśli uczniowie nie mają w szkole zagwarantowanego drugiego śniadania, kup swojemu potomkowi pojemnik, w którym będzie mogło nosić do szkoły kanapki i bidon bidon bbox na wodę czy herbatę.


Jakie buciki zakupić dziecku na zmianę? Dobrze jest kupić dziecku dwie pary obuwia na zmianę: jedną do chodzenia po szkole, natomiast drugą na wf. Buty do spacerowania po szkole winny być leciutkie, stworzone z materiału zapewniającego wentylację stopy, powinny posiadać białą, gumową podeszwę. Ważne jest też, ażeby pasowały do mundurka szkolnego, gdy dzieci mają obowiązek noszenia go. Dobrze mogą sprawdzić się pepegi w stonowanych kolorach: białym, czarnym, granatowym, popielatym.

Jeżeli pragniemy dokonywać zakupów online, a interesują nas materiały biurowe ewentualnie artykuły szkolne, warto szukać renomowanej hurtowni lub sklepu, zobacz goldkram.eu.