To, co jest niezbędne dla małych dzieci

Malutkie dziecko, niewielki kłopot, duże dziecko duży kłopot. Coś w tym jest, bo mawiały tak nasze nasze matki i matki naszych matek i my same trzymając na rękach nasze dziecko czujemy, że miały rację. Jednak, na początku mimo wielu kłopotów powiązanych raczej z tym, że nie śpimy, bo mamy jakieś obawy, że kiedy tylko zaśniemy z dzieckiem będzie działo się coś złego. To jeszcze boimy się, że coś zrobimy lub zrobiliśmy nie w taki sposób jak należy.
Malutkie dziecko, mały kłopot, duże dzieci większy kłopot. Coś w tym jest, bo mówiły tak nasze prababcie, babcie, nasze mamy i my same trzymając na rękach naszego małego bobasa czujemy, że miały rację. Jednak, na początku mimo ogólnych problemów wiążących się raczej z tym, że nie śpimy, bo jest w nas jakaś wewnętrzna obawa, że kiedy tylko przyśniemy z dzieckiem może stać się coś złego. To dodatkowo boimy się, że coś zrobimy lub zrobiliśmy nie do końca tak jak trzeba.

dzieci

Autor: Philippe Put
Jednak w jednej kwestii nie można się pomylić, a chodzi mianowicie o kocyki dla dzieci. Z czasem możemy rozmyślać czy taka sukienka będzie odpowiednia na roczek, czy może jednak lepiej z niej zrezygnować. Bo początkowo, gdy wybieramy kocyk (zobacz też: kocyk z imieniem i data urodzenia) dla dziecka to na sto procent kupimy ten, który nam się spodoba, w tej kwestii nie będzie kłopotu. Wybór jest tak duży, że każdej mamie uda się znaleźć najlepszy kocyk. Wystarczy, że dobrze poszukamy. A na wyszukanie idealnego kocyka jest parę miesięcy zanim dziecko przyjdzie na świat.

Śpioszków nigdy dość. Co wie każda mama?

Wie, że potrzebne są dla pociechy śpioszki i to w naprawdę dużej ilości. Nie ma tak, że dziecko możemy przebrać jedynie raz. Dziecko musi być przebrane kilka razy w ciągu dnia. A to, bo się maluch spocił mocno, a to jednak nie wszystko trafiło w pampersa, a to mleko się ulało i mamy już następny powód, żeby maluch został przebrany. Tak, więc jeśli idziemy zobaczyć dziecko, które dopiero, co przyszło na świat warto przynieść jakieś śpioszki (dobra witryna). To nie musi być bardzo drogi prezent, ważne żeby po prostu przynieść dla bobasa jakieś śpiochy.

niemowle

Autor: Vangelis Matos Medina
Małe dzieci nie widzą jeszcze, ani nawet nie dowiedzą się, że te śpiochy dostały od cioci czy wujka. Jednak najważniejsze, że mama i tata wiedzą, że ciocia była tak domyślna i pomyślała o tym, że śpioszki są przydatne. Ale, jeśli kiedyś kupiliśmy jakiś inny prezencik dla malucha, to nie powinniśmy się przejmować, bo tak naprawdę najistotniejszy jest gest, to, że przyszliśmy zobaczyć kolejną istotkę na tym świecie. Zresztą wiadomo, że wszystkie przyszłe mamy doskonale wiedzą, że musi zaopatrzyć się w sporą ilość śpioszków.

A tych jest naprawdę całe mnóstwo w sklepach. Możemy wybrać zwyczajne śpiochy w jednym kolorze, te są uznawane za klasyczne. Można również kupić różnobarwne śpiochy z printami, albo z jakimiś fajnymi napisami. Można wybrać nawet śpiochy z logiem drużyny piłkarskiej.