Suplementy dla dzieci

Dopiero co wyciągnięty z brzucha matki maluch potrzebuje wielu kluczowych substancji odżywczych. Sporą część z nich dostarcza mu rodzicielka, która żywi go piersią. Nie raz mimo to potrzeba podawać mu suplementy, by zdrowo się rozwijał.
Świeżo urodzony maluch potrzebuje dużej liczby cennych składników odżywczych.

Dużą część z nich dostarcza mu rodzicielka, która odżywia go piersią. Czasem jednak należy podawać mu suplementy, by zdrowo funkcjonował. Najbardziej kluczowym składnikiem jest witamina K dla niemowląt. Zazwyczaj podaje się dużą dawkę jej zaraz po przyjściu na świat, wstrzykując domięśniowo. Jak dowiodły eksperymenty, witaminę K muszą brać wszystkie noworodki do 1 kwartału życia, głównie jeżeli są karmione tylko naturalnym pokarmem matki. Ten składnik odżywczy wykazuje zbawienny wpływ na układ krwionośny malucha, jego brak był czynnikiem sprawczym śmiertelnych chorób w przeszłości. Warto przekazywać dzieciakowi substancję w formie wygodnych kropel. Ilość, jaką powinien przyjmować dziennie dzieciaczek, to ćwierć miligrama. Witamina K dla niemowląt jest dostępna też w formie kapsułek.
Dzieciak, który lubi spędzać całe dnie psocąc na powietrzu, wymaga systematycznej suplementacji witaminami. Też dzieci, które siedzą przed TV i nie wchłaniają nieodzownej dawki promieni słonecznych, potrzebują dodatkowej opieki.
Witaminy dla dzieci usprawniają układ immunologiczny, utwardzają układ kostny i podtrzymują równomierny rozwój dzieciaka. Zdarza się, że dziecko zostawione samopas żywi się słodyczami i pije słodzone napoje. Taki styl życia jest bardzo szkodliwy dla rosnącego dzieciaka i nie zapewnia cennych witamin, a wyłącznie całą masę sacharozy i chemicznych dodatków, wzmacniających smak i odcień artykułu. Z tej przyczyny podawanie dzieciakowi witamin jest tak kluczowe w dzisiejszym czasie, w którym w sklepach aż roi się od złych i kuszących maluchy produktów.
Witaminy dla dzieci są zwykle sprzedawane w atrakcyjnych dla nich kształtach. Niektóre preparaty witaminowe posiadają bardzo zabawne kształty i są wyprodukowane w wielu kolorach. Większa część preparatów charakteryzuje się smacznym smakiem, co skłania maluchy do ich częstego brania. To kluczowe, żeby maluchowi spożywanie wartościowych składników kojarzyło się z czymś fajnym. Tą drogą da się stworzyć właściwe nawyki dbania o swoje zdrowie, co z pewnością przyda się w przyszłym, dojrzałym życiu.

leki i suplementy

Autor: domzdrowia.pl
Źródło: http://www.domzdrowia.pl

Witamina B complex to produkt, który jest kluczowy nie tylko dla dzieci. Większa część Polaków cierpi na deficyt tych ważnych witamin. Stało się tak z przyczyny pogarszającej się jakości pieczywa. Dziś dużo produktów piekarskich wytwarza się z silnie przetworzonej mąki, która ma mało wartości. Stąd wielu badaczy poleca jedzenie (pizza radom) pieczywa z nieprzetworzonych składników. Szkodliwe działanie na zawartość witamin z grupy B w ciele wykazuje również przyjmowanie alkoholu oraz kofeiny. Witaminy B są mocno korzystne dla kondycji układu krwionośnego i trawiennego. Witamina B complex ma w sobie aż siedem podtypów tego dobroczynnego składnika odżywczego w odpowiednich ilościach, co zapewnia, że organizm otrzyma bogate spektrum deficytowych witamin, tak bardzo potrzebnych w dobie przetworzonych produktów. Więcej: .