Stroje do Komunii. Co powinno ubrać Wasze dziecko.

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci stresują się, gdy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku zapoznać się z katechizmem, potem przyszykować się do całej mszy, pamiętać, co kiedy mówią, to naprawdę nie jest łatwe. W dodatku muszą ładnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci musiały mieć alby. Chciano, żeby wszystkie maluchy wyglądały tak samo. W wielu parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są też parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.
Wszyscy dobrze wiemy, że dzieciaki stresują się, kiedy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku poznać cały katechizm, później przygotować się do całej mszy, pamiętać, co kiedy mówią, to rzeczywiście nie jest łatwe. Poza tym muszą schludnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci musiały mieć alby. Chciano, żeby wszystkie maluchy wyglądały tak samo. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.

Tego typu sukienki to około stu złotych i więcej. Do tego musimy kupić wianuszek, małą torebkę, rajstopy i właściwe buty. Dlatego jest to duży koszt. Nie wspominając o tym, że trzeba dziecku zrobić prezent i przygotować obiad dla rodziny jak na małe wesele. Cóż w dzisiejszych czasach, nawet Komunia stała się komercyjnym świętem. Mimo to maluchy są do tego stopnia uświadamiane, że rozumieją, że w tym dniu najistotniejsze jest to, że mogą przystąpić do sakramentu Komunii Świętej.

Jak ubrać naszą pociechę do Pierwszej Komunii?

sukienki komunijne -

Autor: Clemens v. Vogelsang

Jeżeli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to maluchy muszą być ubrane albo w alby, albo w sukienki i garnitury. Ale poza tym, że naszą pociechę musimy stosownie ubrać, to trzeba je jeszcze podszkolić z katechizmu. Powinniśmy pamiętać, że ważna jest duchowa strona tego wydarzenia. Ale mimo całej duchowości trzeba twardo stąpać po ziemi, żeby w piątek przed Komunią nie wyszło na to, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Powinniśmy trochę wcześniej poszukać sukienki dla dziewczynki. Bo potem jest dużo zamieszania i pewnie zamiast znaleźć taką sukienkę, jaką dziecko chce, wybierzemy jakąkolwiek, którą będzie trzeba przerabiać u krawcowej. Dlatego pamiętajmy o tym, by nie dokładać dziecku stresu i z odpowiednim zapasem czasowym wybrać się po sukienkę komunijną. A sukienki na tego typu okazję są rozmaite. Wiadomo wszystkie są białe, ale jedne są jak dla bajkowych księżniczek, a inne są skromniejsze (stroje na I Komunię).

komunia święta

Autor: John Ragai
Jedyne o czym musimy pamiętać to nasz budżet i nie szaleć, bo to sukienka, którą dziecko będzie nosiło tylko przez kilka dni. Pamiętajmy, że to nie wesele (wesele w Płocku) i nie trzeba dziecku szyć sukienki na miarę. Wśród istniejących modeli na pewno damy radę wypatrzeć sukienkę pasującą dla naszej córki. Z chłopcem jest łatwiej, wystarczy wybrać mu ciemny garnitur. Choć oczywiście, jeśli nasz chłopiec nie jest wyrośnięty, a chcemy, żeby porządnie wyglądał, to wizyta u krawca będzie konieczna. Może nie żeby cały garnitur uszyć, ale żeby ten kupiony po prostu dobrze leżał.