Przygotowanie do pierwszej komunii dziecka

Pierwsza komunia święta dziecka to niezwykle istotne wydarzenie zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Oprócz uroczystości odbywających się w kościele często także urządzane są specjalne uroczystości dla rodziny w mieszkaniu lub w specjalnie wynajętej do tego celu sali. Połączono z tym również tradycję obdarowywania dziecka prezentami w tym dniu. Z kolei przedsiębiorstwa mogą zyskać na tym dniu.
Pierwsza komunia święta dziecka to bardzo istotny moment zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziny. Poza uroczystościami odbywającymi się w świątyni najczęściej także wyprawiane są specjalne uroczystości dla rodziny w mieszkaniu albo w specjalnie wynajętej na ten dzień sali. Związano z tym też zwyczaj obdarowywania dziecka prezentami w tym dniu. Natomiast producenci towarów mają okazję zyskać na tym święcie.

pierwsza komunia świeta

Autor: John Ragai
Produkowane są różnorodne akcesoria połączone mniej lub bardziej bezpośrednio z pierszą komunią. Są to przede wszystkim rozmaite pocztówki komunijne, czekoladki czasami o bardzo nietypowych kształtach. Na dzień dzisiejszy można spotkać również takie akcesoria jak Biblia w specjalnym wydaniu „komunijnym”, a zatem na podarunek dla pociechy. Zysk mają z tego też firmy cukiernicze, w których zamawia się komunijne torty, często w kształcie otwartej księgi i z dedykacją.

Odzież komunijna
Święto pierwszej komunii wiąże się z określonymi ubraniami dzieci. Parę lat temu w Polsce przewidziane były jeszcze garnitury dla chłopców i białe sukienki dla dziewcząt. Skutkowało to jednak ogromnym zróżnicowaniem strojów dziewczynek, których opiekunowie chcieli, by w dniu pierwszej komunii wyglądały jak najładniej. Parę lat temu pojawiło się ujednolicenie w formie tak zwanych alb, czyli podobnych prostych białych ubrań dla dzieci obojga płci. Nadal jednak wykorzystywane są różnorodne dodatki, takie jak peleryny komunijne. Jest to bardzo przydatna rzecz w przypadku niższej temperatury, ponieważ stroje na komunię są z reguły cienkie. Poza tym powszechnie używanym dodatkiem jest biały wianek na włosy dla dziewcząt – sprawdż internetowy .

tort

Autor: Janet

Upominki
Kwestią, która powoduje dużo dyskusji, jest sprawa prezentów dla dziecka z okazji pierwszej komunii. Prezenty te ulegają zmianie zależnie od czasów, jednak lepiej żeby nie były bardzo kosztowne (sprawdź ceny na ). Sporo rodziców niestety daje swoim dzieciom prezenty drogie, przykładowo w postaci bardzo nowoczesnych urządzeń. Do tego zwykle dochodzą jeszcze duże sumy gotówki.

Zobacz szczegóły na witrynie, przeczytasz tam jeszcze bardziej dokładne informacje, które na pewno też okażą się dla Ciebie interesujące.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „komunia 2014” można otrzymać informacje, jakiego typu prezenty nabywa się aktualnie, jakie stroje obowiązują i tak dalej.