Popatrz na rzeczywistość i odkrywaj radość

Rozumienie języków obcych, odblokowuje nas różne kultury i ofiarowuje wiele środków, ale też spełnienie.
Nie da się ukryć, iż w obecnych czasach, obce języki stają się bRAMą na świat.
Możemy skomunikować się z ludźmi z odmiennych krajów i zobaczyć, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami.
Rozumienie języków obcych, odblokowuje was różne kultury i ofiarowuje wiele szans, ale też szczęścia.
Nie da się ukryć, iż w obecnych czasach, inne języki są bRAMą na świat.
Możemy skomunikować się z osobami z różnych kultur i dostrzec, że nie wszyscy bywamy tacy sami.

Zaś dzięki innym kulturom twoje istnienie, może być pełne barw, znajomości i doświadczeń, o których nawet wam się nie śniło.
komputer

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno, inny język powiększa też nasze możliwości na rynku pracy, jednocześnie w rodzinnym jak i w innym kraju. Dzięki dogadywaniu się rozmaitymi językami, mamy nadziję na światowe staże, wolontariaty i wydarzenia, które mogą stać się sposobem na życie. A gdy już komunikatywnie znamy inny język, to odblokowuje się również przed nami więcej historii, filmów i piosenek. A może skusisz się i stworzysz list do twojego ukochanego Autora?
czasami bywa tak, że język, sam ciebie w sobie zauroczy, bo gdy posłyszymy nagle muzykę włoskiego czy portugalskiego, pragniemy iść za nim dalej. Jasne jest, że języki ofiarowują ci także niezależność i zabawę. Gdy podróżujesz, możesz pogadać z lokalnymi mieszkańcami i dzięki temu przeżywać lepiej bycie, które okazuje się bardziej pokręcone, aniżeli nam się zdawało. Porozumiewanie się innymi językami zasila też niewątpliwe pracę umysłu i podobno przeciwdziała demencji.

Sumując, masz szansę stać się mieszkańcem świata, i popatrzeć z kompletnie innej perspektywy na rzeczywistość i na siebie, a to najcenniejszy dar, który prowadzi do spełnienia.