Pobudzaj rozwój Twojego dziecka poprzez ciekawe zabawki edukacyjne

Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Przepadamy za tym widokiem. Z zaciekawieniem spoglądamy na ich zmagania się z kłębkiem wełny. Lecz nie wszyscy jesteśmy świadomi, że „beztroska” zabawa jest w rzeczywistości ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie te sprawności zaczerpnięte w trakcie zabawy będą później wiele mówić o życiu zwierzęcia oraz jego wartości w stadzie.
Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Przepadamy za tym widokiem. Z zaciekawieniem spoglądamy na ich pojedynek z kłębkiem wełny. Lecz nie wszyscy jesteśmy świadomi, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Dlatego, że to właśnie owe sprawności nabyte w trakcie zabawy będą w przyszłości decydować o życiu zwierzęcia i jego wartości w stadzie.

Zabawka edukacyjna

Autor: saeru
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakiej przyczyny, tak wielu rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, aby przekazać im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków miejmy na uwadze, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości. Dziecko spędzające całe dnie przed telewizorem czy monitorem nie będzie miało ochoty na uczestniczenie i wykazanie swoich możliwości w dorosłym życiu. Zamiast nauki lub uprawiania sportu sięgnie po grę komputerową. Dlatego pozwólmy małym konstruktorom i badaczom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie. Zabawa (Sale zabaw dla dzieci) klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może być ogromnie emocjonująca, szczególnie jeśli, budowla zyska uznanie dorosłych. Zabawki edukacyjne pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne w nadchodzących dniach znajdą się w pudełku z niechcianymi zabawkami. Zachęcamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne – najlepsze gry i zabawki edukacyjne. Na które się zdecydować?

Nie jest to trudne. Zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znudzimy się nią, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które pragniemy obdarować. Pamiętajmy, że z małego Antosia z upodobaniem bawiącego się klockami w przyszłości wyrośnie Antoni, który zostanie architektem, a Zosia z wypiekami na twarzy przeprowadzająca ”niesamowicie istotne eksperymenty” być może zostanie laureatką nagrody Nobla w dziedzinie chemii.