Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania bezpiecznej zabawki?

Gdy myślimy o zabawkach, najczęściej widzimy w myślach przeróżne lalki, samochodziki albo pluszowe zwierzaki. Zapominamy jednak, że nasze psy czy też koty, przede wszystkim kiedy są jeszcze bardzo młode, również chcą się nieco pobawić.
Gdy myślimy o zabawkach, najczęściej wyobrażamy sobie przeróżne lalki, resoraki albo pluszowe zwierzaki. Zapominamy jednak, że nasze psy czy też kotki, przede wszystkim gdy są jeszcze bardzo małe, także chcą się nieco pozabawiać.

Na szczęście w sklepach zoologicznych jest ich bardzo wiele.
nauczyciel uczący dzieci

Autor: Project NEURON
Trzeba jednak uważać, gdyż nie wszystkie zabawki są uznawane za bezpieczne. W wypadku zabawki dla zwierzaków aktualne są analogiczne zasady, jak przy wybieraniu zabawek dla naszych dzieci. Z tego też powodu na wszelki wypadek nie powinniśmy kupować przedmiotów, które zostały sprowadzone z Azji, czyli z Tajwanu czy też Korei. W takich krajach dozwolone jest wykorzystywanie materiałów, z których nie powinny być produkowane żadne zabawki. Zazwyczaj zdarzają się też naruszenia dozwolonych cech, np. ilości ftalanów. Niezwykle istotny jest też kształt zabawki, ponieważ nie powinien on zawierać żadnych kanciastych krawędzi czy części. Bezpieczne zabawki dla zwierząt mogłyby być niezwykle barwne, ponieważ to wzbudza zaciekawienie czy nawet wyobraźnię.

Kupując zabawkę, bez względu na to, czy też jest to prezent dla malucha czy też dla np. psa, trzeba wówczas kierować się wiekiem.

Inne tego typu treści odnoszące się do omawianego zagadnienia również są niebanalne – więcej pod wskazanym adresem (https://www.stajniaiskra.pl/obozy/). Kliknij więc tutaj i przekonaj się, że to prawda.

Tutaj bardzo przydatne mogą się okazać dane umieszczone na opakowaniu. Może to być notka dotycząca docelowej grupy wiekowej lub ostrzeżenie. Zabawka powinna być starannie sprawdzona przed jej zakupem.

Chodzi tu o to, żeby nie miała ona żadnych wystających elementów czy ostrych krawędzi. Takie produkty muszą posiadać odpowiednie zaświadczenia oraz informacje zezwalające na identyfikację wytwórcy.