Łożeczko dla malucha – na noc i na dzień

W swoim łóżku dziecko spędza mnóstwo czasu – nie tylko śpi, ale także ćwiczy obroty, siada i energetycznie skacze. Dlatego tak ważny jest Wybór właściwego łóżeczka. Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie zakupów?
Po pierwsze trzeba przyjrzeć się wykonaniu.
W swoim łóżku maluch spędza sporo czasu – nie tylko śpi, ale również ćwiczy obroty, siada i energetycznie skacze. Z tego powodu tak ważny jest Wybór odpowiedniego mebelka. Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie zakupów?
Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się wykonaniu.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com
Łóżeczko dla dziecka musi być stabilne, tak by nie trzeszczało i nie zarwało się, nawet jeśli malec będzie w nim skakał. Mebelek musi być również starannie wykończony – wyszlifowany, a wszelkie śruby, zaślepki itd. powinny być niedostępne dla dziecka. Poza tym farba (sprawdź farba tablicowa do ścian) jaka został użyta do pomalowania łóżeczka powinna być bezpieczna dla zdrowia dziecka. Szczebelki powinni być odpowiednio blisko siebie, jednakże na tyle daleko, aby nie utknęła w nich mała rączka bądź nóżka. Warto także sprawdzić czy część szczebelków możemy zdjąć, kiedy malec podrośnie, aby mógł samodzielnie wychodzić z łóżeczka, przez co czemu mebelek posłuży na dłużej. Niezwykle ważne jest regulowanie – zazwyczaj łóżeczko możemy ustawić na trzech poziomach. Wysoko ustawione dno będzie wygodne w obsłudze noworodka, nad którym często trzeba się pochylać. Gdy maluch zacznie sam wstawać, raczkować oraz siadać, dno musi być ustawione nisko, by dziecko nie wypadło i nie mogło się samo wydostać z łóżeczka.

Łożeczka dziecięce kontynuuj czytanie to bardzo szeroka oferta, więc warto przyjrzeć się wymienionym aspektom i wybrać takie, które będzie bezpieczne dla malucha oraz odpowiednie warunki do spokojnego snu.
Każde małe dziecko lubi SPAć nie tylko w nocy, lecz również w ciągu dnia. Gdy malec jest zmęczony zabawą staje się marudny i ciężko go uspokoić, jedynym rozwiązaniem jest upragniona drzemka.
Aczkolwiek nie każde dziecko jest tak skłonne do tego, aby po prostu położyć się i zasnąć, szczególnie gdy jest jasno. Idealnym rozwiązaniem okazują się hamaki dziecięce – bardzo pomocna strona. Hamak z materiału układa się tak, że miło ściska malucha, a delikatne bujanie wprowadza w upragnioną drzemkę.