Kostiumy karnawałowe dla maluchów – jak je zrobić samodzielnie w domu i nie wydać wysokiej kwoty?

Karnawał to przeważnie okres zabaw w przedszkolach oraz szkołach. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się głównie bale przebierańców. Każde dziecko chce włożyć najciekawszy kostium. Rzecz jasna, rodzic może zdecydować się na kupno albo wypożyczenie gotowego kostiumu.
Karnawał to przeważnie okres zabaw w przedszkolach i szkołach. Ogromną popularnością cieszą się głównie bale przebierańców. Każde dziecko chce założyć najciekawszy kostium. Naturalnie, rodzic może zdecydować się na kupno albo wypożyczenie gotowego kostiumu.

Oferta rynku jest w tym względzie bogata, jednak czasami warto jest zastanowić się nad samodzielnym wykonaniem kostiumu, co jest bardzo dużą oszczędnością pieniędzy i umożliwia wykorzystanie pokładów swojej kreatywności.

Jak w takim razie przygotować stroje na karnawał dla dzieci ? Podstawowym krokiem powinno być oczywiście przedyskutowanie z dzieckiem najlepszego rozwiązania. Maluch może mieć własne wymagania i przykładowo chcieć wystąpić w kostiumie konkretnego super bohatera, zwierzątka czy księżniczki. Koniecznie trzeba wziąć pragnienia pociechy pod uwagę, a kiedy nie jest możliwa realizacja jego potrzeb, zaproponować inne, tak samo interesujące alternatywy. Co więcej, w ten sposób uczy się dziecko, że można wykorzystać posiadane przedmioty, by stworzyć coś co będzie naprawdę atrakcyjne. Wspólne wykonywanie kostiumu może być znakomitą zabawą oraz cenną lekcją.

Kiedy szukamy przebrań karnawałowych warto też sprawdzić takie adresy jak ten: ()Kostiumy karnawałowe dla dzieci są dla rodziców zazwyczaj okazją, by „wyżyć” się artystycznie. Jeśli posiada się maszynę do szycia, można zastanowić się nad uszyciem stosownego kostiumu, nawet jeżeli nigdy się maszyny niż używało lub nie ma się dużego doświadczenia. W sieci jest sporo ciekawych blogów, na których można znaleźć wskazówki odnoszące się do szycia, więc odszukanie potrzebnych informacji nie powinno sprawiać poważnych kłopotów.

W dodatku, za suknię dla księżniczki lub wróżki może służyć stara sukienka mamy, odpowiednio przycięta i podpięta agrafkami albo paskiem. Do tego wystarczy zrobić różdżkę z kolorowego papieru i tektury oraz ozdobić ją dostępnymi w pasmanteriach koralikami bądź kryształkami.

Świetnym pomysłem na przygotowanie prostego stroju jest przebranie przebrania na halloween dla par anioła. Białe prześcieradło może z powodzeniem pełnić rolę sukni anioła. Skrzydła natomiast można wykonać wycinając ich kształt w tekturze oraz kolorując je na biało bądź mocując do nich pióra. Możliwości jest rzeczywiście bardzo wiele, toteż trzeba jedynie uruchomić swoją wyobraźnię, a efekt może okazać się zachwycający. Więcej informacji zdobędziesz na tej stronie