Kiedy najlepiej przeprowadzić sesję dziecięcą oraz jak ubrać do niej maluszka?

Trzy miesiące życia malucha są to najważniejsze momenty w życiu młodych opiekunów. Pierwsze spojrzenie oraz pierwszy płacz czy dotyk malutkich paluszków albo uśmiech. Są to momenty, które należy uwiecznić.
Trzy miesiące życia dziecka są to najbardziej istotne chwile w życiu młodych opiekunów. Pierwsze spojrzenie oraz pierwszy płacz czy też dotyk małych paluszków albo uśmiech. Są to chwile, które należy zarejestrować.

Każde z opiekunów chce mieć w swoim albumie tę piękną pamiątkę z pierwszych dni życia swego malucha.
opiekun

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dobry fotograf powinien być wyposażony w odpowiedni sprzęt. Bardzo dobrze sprawują się tego typu obiektywy, które mają ogniskową 50 mm. To właśnie ten obiektyw pozwoli na robienie fotografii dziecku w mieszkaniu i w kiepskim oświetleniu. Zdjęcia, które wykonywane są obiektywem 50 milimetrów są wykonane w ten sposób, że łatwo otrzymać jest w nich rezultat małej głębi ostrości w tle. Posiadamy tu nieostry drugi plan. Dobrze by było, żeby fotograf miał na wyposażeniu również aparat z funkcją makro. To dzięki niemu będziemy mogli zarejestrować chwytające za serce fotografie malutkich stópek czy też noska małego dziecka. Sesja dziecięca powinna odbywać się w takiej sytuacji, kiedy dziecko jest najedzone. Jedynie najedzone dziecko będzie wdzięcznym modelem, aby go fotografować. Piękne zdjęcia dzieciaków tworzone są właśnie w czasie poobiedniej drzemki. W takiej sytuacji maluch śpi na tyle mocno, że nie zbudzi go odgłos uwalnianej migawki w aparacie. Jeśli zainteresowała Cię fotograf jest miastem, w którym znajdziesz fachowego fotografa.
Do sesji fotograficznej bobas powinien być stosownie ubrany. Jest to kwestia, która odbije się następnie na estetyce zdjęć. Unikać należy dużej ilości kolorów, wzorzystych ubranek a także napisów na śpiochach. Ubrania dzieciaka powinny być jasne i pastelowe.

Dzieci niezwykle prawidłowo wyglądają także, kiedy fotografowane są bez ubrania albo w samej tylko pieluszce. Przed sesją fotograficzną trzeba pousuwać z tła eksponaty, które rozpraszają. Pousuwać należy niepotrzebne elementy, które nic nie będą wnosić do zdjęć. Są to butelki, pieluszki czy pranie.