zabawka

Każdy rodzic pragnie dla swego maleństwa wszystko, co najlepsze, ale głównie radosnego i bezpiecznego dorastania

Bezpieczeństwo dziecka niejednokrotnie spędza rodzicom sen z powiek. Wobec tego, kiedy nasza kruszyna zaczyna raczkować, a później chodzić, montujemy różnego typu blokady na szafkach w kuchni czy zabezpieczenia na kontaktach.
Kiedy dziecko zaczyna chodzić jest to dla rodziców duże szczęście, ale również test.
Bezpieczeństwo oseska niejednokrotnie spędza rodzicom sen z powiek. Wobec tego, gdy nasza kruszyna zaczyna raczkować, a potem chodzić, montujemy przeróżnego typu blokady na szafkach w kuchni czy nakładki na kontaktach.
Kiedy szkrab zaczyna chodzić jest to dla rodziców duże szczęście, ale również próba.

zabawka
Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą ciągle być obok swego oseska, aby w razie potrzeby pozbierać go, gdy upadnie. Na nieszczęście upadki są murowane, gdyż są elementem rozwoju. Nasz skarb w pierwszym okresie chodzenia kocha chodzić boso. Jego stópki nie zachowują się jeszcze pewnie, więc niejeden bucik mu przeszkadza. Jednak, po jakimś czasie musimy nakładać mu paputki, by jego stopa zdrowo się formowała. Pamiętajmy jednak, że każde maleństwo powinno mieć swoje paputki, a nie po starszym rodzeństwie, ponieważ bucik powinien przystosować się do kształtu jego stopy, a nie na odwrót. Paputki dla maluszka muszą być niezwykle wygodne oraz uszyte z delikatnej skóry, aby stopa się nie pociła. Powinny mieć także antypoślizgową podeszwę, ponieważ powszechnie wiadomo, że szkraby kochają biegać. Pierwsze paputki naszego dziecka muszą być też wiązane, by idealnie trzymały się nóżek i by nie SPAdały.

Tego rodzaju paputki zwykle posiadają wyszyte też jakieś śliczne wzorki, aby przykuć wzrok naszego dziecka i aby chciało je zakładać.
Nie zapominajmy, by wybierać buciki najwyższej jakości, które mają certyfikat Unii Europejskiej.