Jakiego rodzaju są różnice pomiędzy przedszkolem niepublicznym a publicznym?

Przykładowo 30 lat temu nie wgłębiano się w psychikę dziecka. Nie interesowano się dramatami, które związane były z oderwaniem od matki. Tzw. „zimny chów” był tendencją. Każdy indywidualizm był pomijany.
Dla przykładu 30 lat temu nie wgłębiano się w psychikę dzieci. Nie interesowano się dramatami, które wiązały się z odseparowaniem od rodzicielki. Tzw. „zimny chów” był tendencją. Jakikolwiek indywidualizm był ignorowany.

jazda konna nad morzem

Autor: devra
Przedszkole miało za zadanie zapewnić ochronę na czas nieobecności rodziców. To wszystko. Aktualnie istnieją przedszkola publiczne i niepubliczne. Tego typu przedszkole powszechne to miejsce, które zapewnia darmowe nauczanie, opiekę i wychowanie w czasie określonych przez dany organ godzin, lecz w czasie nie dłuższym niż pięć godzin dziennie. Inaczej mówiąc jeśli chcemy, żeby nasze potomstwo przebywało w przedszkolu do 5 godzin, to nic to nie będzie kosztowało.

ważny wpis%link%I wiek obfituje w mnogość różnych treści. Kluczowe wydaje się być to, by być na bieżąco – kliknij więc w ważny wpis.

Przynajmniej teoretycznie. Duża część przedszkoli publicznych pobiera od opiekunów tzw. opłaty stałe za obecność malucha powyżej pięciu godzin. Na dodatek nie są odliczane od takiej opłaty dni, w których dziecko faktycznie nie było w przedszkolu. Ponadto w przedszkolach publicznych istnieją również opłaty za posiłki, komitet rodzicielski i za lekcje dodatkowe, które są oferowane przez każde przedszkole.

marina - dziecko

Autor: jurek_jjt
Z drugiej strony istnieją także przedszkola niepubliczne, czyli prywatne. Takie przedszkole może być stworzone przez osobę prawną lub przez osobę fizyczną. Od przedszkola publicznego różni się przede wszystkim tym, jakie funkcjonują w tamtym miejscu opłaty. Są to m.in. jednorazowe czy comiesięczne czesne. Wynoszą one od kilkuset do ponad 1500 złotych. Przeważnie przedszkole prywatne nie przewiduje zwrotu należności wniesionych za okres, gdy dziecko było nieobecne. Poza tym wszystkie należności regulowane przez rodziców obejmują bardzo szeroką paletę usług.

Poza opieką, wprowadzaniem podstawy programowej czy też wyżywieniem, tego typu prywatne przedszkola proponują zajęcia dodatkowe. Może to być basen, zajęcia teatralne czy wycieczki do teatru albo muzeum .