rozwiązanie

Jakie zabawki kupować dzieciom?

Maluchy kochają zabaweczki, jednakże ich zakup stanowi dla wielu rodziców duże wyzwanie.
Chcą, ażeby zabawki spełniały funkcję edukacyjną, lecz równocześnie jest dla nich istotny estetyczny aspekt przedmiotów, którymi bawią się ich dzieci.
Maluchy uwielbiają zabawki, jednak ich kupno stanowi dla wielu rodzicieli niemałe wyzwanie.
Pragną, by zabawki pełniły rolę edukacyjną, ale równolegle jest dla nich ważny estetyczny aspekt przedmiotów, jakimi zabawiają się ich dzieci.

Laktator elektryczny
Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com
rozwiązanie
Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju edukacyjne zabawki dla maluchów godne są polecenia? Czy faktycznie powinniśmy kupować inne zabaweczki dla dziewcząt, zaś inne zabawki dla chłopców?
Zabawki dla dzieci nie powinny być wyłącznie atrakcyjne wizualnie. Powinny również spełniać surowe wymogi bezpieczeństwa. Przedmioty mają nie tylko kształtować wyobraźnię, motorykę oraz funkcje poznawcze, ale też nie stanowić zagrożenia dla malucha. Nabywając zabawki, zwróć uwagę na to, czy nie posiadają drobnych części, które dziecko może połknąć, włożyć do ucha lub nosa. Również niedokładne wykonanie zdyskwalifikuje zabawkę.

dzieci
Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej popularne zabawki dla dziewczynek to naturalnie lale. Wielu rodzicieli nie zdaje sobie jednak sprawy z edukacyjnej funkcji zabawy lalkami. Dziewczynki uczą się ubierania oraz rozbierania, a także kształtują zdolności motoryczne przez manipulowanie niewielkimi ubrankami. Ponadto dziewczynki uczą się społecznych zachowań przez zabawę z innymi maluchami. Nie znaczy to jednakże, że lalki są wyłącznie dla dziewczynek. Wielu z chłopców lubi przebierać lale i bawić się w domek, natomiast niejedna młoda dama chętnie ściga się samochodzikami. Zabaweczki sprawiają maluchom ogrom radości.

Potrafią one godzinami bawić się jedną rzeczą, a ulubiony miś najczęściej towarzyszy dziecku niemalże wszędzie. Zakup idealnej zabawki nie jest nadto trudny, wystarczy zastosować się do naszych rad.