Jaki powinien być odpowiedni tornister dla pierwszaka?

Kiedy nabywamy dzieciom wyprawkę do szkoły, powinniśmy brać pod uwagę tego typu sprawy jak zeszyty, książki, i ołówki flamastry czy piórnik. A to wszystko najlepiej byłoby jeszcze zapakować do jakieś torby.
W zależności od wieku potomka, moglibyśmy kupić albo plecak, albo tornister.
Gdy nabywamy dziecku wyprawkę do szkoły, powinniśmy wziąć pod uwagę takie kwestie jak zeszyty, ćwiczenia, i długopisy mazaki czy piórnik. A to wszystko najkorzystniej byłoby ponadto zapakować do jakieś torby.
Zależnie od wieku potomka, możemy nabyć bądź to plecak, bądź to tornister.

tornistry

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie jeśli potomstwo jest trochę starsze i ma już kilkanaście lat, to najskuteczniejszym rozwiązaniem byłby plecak.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i przeczytaj, jak podszedł do tego zagadnienia inny redaktor w treści (http://www.e-plastyczny.pl/Druciki%20kreatywne) swego postu!

Jeżeli jednak nasze potomstwo ma jedynie parę lat, to znacznie lepszym wyjściem mogłoby być zakup tornistra. Powinniśmy jednak pamiętać, że muszą one posiadać dobre parametry, ponieważ jeżeli nie będziemy pamiętać o paru podstawowych rzeczach, moglibyśmy wyrządzić swojemu dziecku wielką krzywdę do ostatnich dni życia. To bardzo ważna sprawa, gdyż lekarze ostrzegają, że nieodpowiednio dobrany tornister zagraża spowodowaniem wad postawy, zmniejszenie pojemności płuc, może również wywołać bóle głowy czy też pleców oraz wywoływać mrowienie rąk.

telewizor

Autor: skippyjon
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu profesjonalny model tornistra musi mieć odpowiedni kształt, być lekki i być dostosowany do wzrostu dziecka. Niezwykle istotne jest również to, że tornistry powinny być stosownie pakowane oraz prawidłowo noszone. Od kilku lat słyszy się słuszne oceny mówiące o tym, że najlepszy tornister dla pierwszaków powinien mieć odpowiednio usztywnioną tylną część, ponieważ ułatwia ona zachowanie właściwej postury. Trzeba jednak pamiętać, że tornister nie może okazać się za ciężki a i dziecko nie może się przeciwko tego typu torbie buntować.

A jest to niestety prawdopodobne, gdyż pierwszoklasiści twierdzą, że tornister jest dla nich zbyt dziecinny. Dobre tornistry muszą posiadać też zewnętrzne kieszenie na drugie śniadanie i mieć przymocowane światełka fluorescencyjne.