Jak wybrać właściwego fotografa do sesji noworodkowej?

Wszyscy wiemy, jak bardzo ulotne są chwile. Przede wszystkim te, które dotyczą noworodków. Dla opiekunów takich dzieci czas upływa bardzo szybko, i aby go w jakiś sposób zatrzymać, często decydują się na robienie fotografii.
Aktualnie jest nawet szczególna dziedzina fotografii, która specjalizuje się w specjalistycznym wykonywaniu sesji zdjęciowych noworodków.
Wszyscy wiemy, jak bardzo przelotne są chwile. Przede wszystkim te, które dotyczą bardzo małych dzieci. Dla opiekunów takich dzieci czas płynie niezwykle prędko, i żeby go jakoś zatrzymać, często decydują się na wykonywanie fotografii.
Aktualnie istnieje nawet specjalna gałąź fotografii, która specjalizuje się w specjalistycznym wykonywaniu sesji zdjęciowych noworodków.

Rodzice mogliby następnie pokazywać takie fotografie wszystkim swym znajomym czy też członkom rodziny. Jednak żeby tego typu fotografie były nietypowe oraz ukazywały jak słodki mógłby być bobas, powinny być robione w profesjonalny sposób. Z tego też powodu zanim zdecydujemy się na fotografa, musimy możliwie starannie obejrzeć jego portfolio, aby zobaczyć, jak duże ma on doświadczenie. Niezwykle istotny jest też jego charakter, zatem usposobienie. Jeżeli interesuje Cię fotograf jest miastem, w którym pracują tacy właśnie fachowcy. Jeżeli fotograf nie będzie miły, to oglądanie tak wzruszających fotografii zawsze będzie również budzić nieprzyjemne wspomnienia. Jeśli jednak już pierwsza rozmowa, np. telefoniczna będzie odbywać się w przyjemnej atmosferze, a Ty będziesz mieć uczucie, że znasz tego człowieka już od wielu lat, to z pewnością później będzie jeszcze korzystniej.
dziecko

Autor: Benjamin Vander Steen
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu specjalista będzie umiał Cię uspokoić, czy nawet ośmielić. Pokaże Ci, w jaki sposób wyglądają zdjęcia stylizowane, a w jaki sposób czyste. Klimat, jaki ma być zachowany na zdjęciach jest rzeczą niezwykle znaczącą, lecz także indywidualną. Takie fotografie mogłyby rozczulać, czy też nawet śmieszyć. Nasze dziecko mogłoby mieć na głowie jakąkolwiek śmieszną czapeczkę albo chociażby stosunkowo duże słuchawki.

Jednak poza ideą liczy się też techniczna jakość zdjęć i ich późniejszy retusz. W przypadku fotografii noworodkowej takie czynności muszą być niezwykle delikatne. Przecież nie chcielibyśmy, aby dziecko przypominało lalkę.