Ile musimy zapłacić za rower do jazdy po mieście, a ile za taki do regularnego jeżdżenia?

Rower jest narzędziem, które ma nam posłużyć do dojazdów do szkoły, rekreacji, albo występów w zawodach. Wydać na niego powinniśmy konkretnie tyle, żeby był sprzętem wystarczającym do naszego zastosowania.
Ale nie należy przepłacać, gdyż bardziej kosztowny rower nie poprawi formy ani nie uczyni z nas lepszych rowerzystów.
Rower jest narzędziem, które ma nam posłużyć do dojazdów do pracy, rekreacji, albo występów w wyścigach. Wydać na niego powinniśmy konkretnie tyle, żeby był narzędziem wystarczającym do naszego zastosowania.
Ale nie trzeba przepłacać, ponieważ droższy rower nie poprawi formy ani nie zrobi z nas lepszych rowerzystów.

problemy

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Są obecnie rowery niezwykle tanie, jakie dla osoby wiele jeżdżącej na rowerze będą ciągle źródłem problemów. Wtedy będziemy mieć kłopot z szybko zużywającymi się częściami oraz usterkami.

Czy według Ciebie prezentowany artykuł posiada użyteczne dane? Jeśli tak, to przeczytaj też pomocne teksty, które są niezwykle wciągające.

Rower który mało kosztuje, może się okazać droższy w użytkowaniu niż taki, jaki wart jest więcej w dniu kupna. Warto pamiętać o tym, kiedy kupujemy nasz wymarzony jednoślad. Jeżeli roweru zamierzamy używać jedynie sporadycznie, to powinno wystarczyć około 1000-1200 złotych. Używany rower możemy kupić już za 400-500 PLN. Jeśli z roweru będziemy korzystali regularnie, należałoby nieco dołożyć pieniędzy oraz zakupić rower za 1300-2000 złotych. Za tą cenę można znaleźć rower przygotowany przez fabrykę do eksploatacji cyklicznej oraz w nie najlepszą pogodę. Taki rower będzie również posiadał trwalszy oraz wytrzymały na pogodowe warunki osprzęt. Naturalnie i w tym przypadku używane rowery będą nieco tańsze, ale jest to zależne od wieku jednośladu i stanu technicznego.

pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town

Rowerzyści zamierzający startować w zawodach, muszą przeznaczyć trochę więcej. Jednak taka osoba zwykle wie jak dużo i za co płaci. Ceny takich jednośladów mogą rozpoczynać się od 3 tys. złotych. Jeżeli jesteś postawnym facetem, który waży 100 kilogramów albo więcej, rower musi być bardziej wytrzymały, zatem droższy.

Trzeba dać za niego parę stówek więcej, jednak lepszej klasy obręcze z pewnością zwrócą się z czasem. Nie ma żadnego sensu kupować górala do miejskiej jazdy. Również rower szosowy nie będzie się dobrze sprawdzać w trudnych warunkach.