strój robota

Dziewczynki od zawsze lubią bawić się w dom – pasjonuje je bycie mamą i dbanie o domowe ognisko.

W prawie każdym muzeum możemy wśród wiekowych okazów zobaczyć zabawki ówczesnych maluchów. Nikogo nie szokuje, gdy dostrzega szmacianki. Są to zabawki dla dziewczynek.
W prawie każdym muzeum możemy wśród wiekowych eksponatów znaleźć zabawki ówczesnych dzieci. Nikogo nie zadziwia, kiedy widzi szmacianki. Są to zabawki dla dziewczynek.

Zatem od wieków było tak, że nieduże dziewczynki naśladowały swoje mamy. Chciały posiadać lalki, ubranka dla nich i wózki dla lalek, aby mieć możliwość grać w dom. W taki sposób szykowały się to tego, że w dorosłym życiu same zostaną żonami i mamami.
drewniany domek dla lalek
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
lalka szmaciana
Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie chemii spotykanej we wszystkich produktach – w warzywach i owocach, ubraniu, zabawkach, a nawet wodzie oraz powietrzu, należy zadbać o jak najlepsze otoczenie dla swojej pociechy. Dobrym pomysłem może być przekonanie się do naturalnych surowców, z których robione są zabawki (Nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć na nefere.pl). Chodzi tu głównie o drewno, ale także len czy bawełnę, z których powstaje lalka szmaciana. Lata syntetycznych lalek-chudzielców odchodzą powolutku w zapomnienie. Współczesne, mądre mamy chcą uchronić dziecko przed nienaturalnymi modelami i szkodliwymi dla zdrowia materiałami, takimi jak: plastik. Drewniany domek dla lalek (Czytaj dalej na tej stronie nefere.pl) wydaje się najlepszym wyjściem. Warto odnaleźć spółkę, która produkuje zabawki z atestem jakości oraz spełnia wszelkie unijne normy dla zabawek ekologicznych.
strój robota
Autor: North Charleston
Źródło: http://www.flickr.com
Przed zakupem jakiejkolwiek zabawki dla swojej ukochanej córki, trzeba pomyśleć czy na pewno nie spowoduje to żadnych szkód oraz problemów ze zdrowie.

Należy ochraniać swoje pociechy przed zbyt dużą zawartością substancji trujących w otaczającym nas świecie i skupić się na świadomym, naturalnym rodzicielstwie.