Czym najlepiej okryć główkę małego dziecka?

Czapka, kapelusik albo chusta – to rodzaje nakryć głowy, jakie są dostępne dla niemowlaków. Czym kierować się przy doborze nakrycia główki małego dziecka?
Noworodek ma jeszcze nie zupełnie rozwinięty system termoregulacji, a więc przez głowę traci sporo ciepła.
Czapka, kapelusik albo chusta – to rodzaje nakryć głowy, które dostępne są dla niemowląt. Czym kierować się przy wyborze nakrycia głowy dla małego dziecka?
Noworodek ma jeszcze nie zupełnie sprawny system termoregulacji, a więc przez główkę traci sporo ciepła.

By uniknąć wyziębienia należy zatem dobrze chronić główkę. Jeszcze do niedawna pokutował zwyczaj, iż nawet w domu trzeba zakładać dziecku czapeczkę. Obecnie wiemy, iż nie zawsze jest taka konieczne, a nawet może to być szkodliwe, ponieważ dziecko leżące w czapce w ciepłym pomieszczeniu może łatwo się przegrzać. Czapeczka w domu przyda się jednak, jeżeli kąpiemy maluszka w nagrzanej łazience, a później następnie przenosimy je do chłodniejszego pokoju. Powinno się wtedy założyć czapeczkę po kąpieli na ok. 30 minut. W takiej sytuacji poleca się czapki z cienkiej i lekkiej bawełny, jaka przepuszcza powietrze, jest delikatna oraz bezpieczna dla wrażliwej skóry maluszka.

Sprawdź moje łącze (https://sentiell.pl/pol_m_BIZUTERIA_Bizuteria-srebrna-pr-925_Bizuteria-modulowa-250.html) – tam oczekuje na Ciebie nowa dawka rewelacyjnych postów. Nie odkładaj tego na później! Będzie miło, jeżeli pozostawisz swą opinię.

Czapeczka powinna dobrze przylegać, jednakże nie może być zbyt ciasna, tak aby nie powodowała bolesnych odciśnięć. Czapeczka powinna ochraniać czoło i uszy. By się nie przesuwała może być wiązana pod szyją.

czapka zimowa dla niemowlaka

Autor: kevin colvin
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas spaceru noworodek powinien mieć okrytą głowę. Im chłodniej, tym czapeczka powinna być cieplejsza, tak by szczelnie chroniła uszy. W ciepłe wiosenne oraz jesienne dni maleństwu ubieramy czapeczkę z bawełny. Kapelusik oraz chusta dedykowane są dla niemowląt, które już siedzą. W chłodne dni niezbędna jest czapka.

Czapka zimowa dla niemowlaka najczęściej ma osłonki na uszy i wiązanie pod brodą, by nie dobrze przylegała i nie przusuwała się, gwarantując ochronę przed zimnem oraz wiatrem. Polecane są czapki z bawełny lub polaru.