Czarodziejski świat zabawy

Gdy oczekujemy na dzień narodzin naszego potomka, zwykle snujemy rozmaite plany. Rozmyślamy o tym, do kogo będzie podobne, kim będzie w dorosłym życiu. Niejedni rodzice już widzą oczami wyobraźni, jak ich kruszynka zalicza renomowane szkoły i zostaje światowej sławy lekarzem albo genialnym muzykiem. Są to oczywiście nasze pobożne pragnienia. Z autopsji wiemy doskonale, że pociechy wcale nie chcą w tej kwestii stosować się do rad starszych rodziców, tylko konsekwentnie kroczą swoją drogą. I rozumiemy, że nie będziemy mogli tego naszym dzieciom zabronić. Ale możemy również sprytnie pokierować wyborami naszych dzieci, we właściwy sposób je edukując.
Kiedy oczekujemy na narodziny naszego potomka, najczęściej planujemy rozmaite rzeczy. Rozmyślamy o tym, do kogo będzie podobne, co będzie robić w przyszłości. Niejedni rodzice już widzą oczami wyobraźni, jak ich maleństwo zalicza najlepsze uczelnie i jest światowej sławy lekarzem lub wybitnym muzykiem. Są to rzecz jasna nasze pobożne życzenia. Z autopsji wiemy świetnie, że pociechy zupełnie nie zamierzają w tych sprawach słuchać wskazówek doświadczonych opiekunów, tylko konsekwentnie kroczą swoją ścieżką. I rozumiemy, że nie będziemy w stanie tego naszym dzieciom zabronić. Ale możemy również w umiejętny sposób pokierować decyzjami naszych pociech, we właściwy sposób je edukując.

resorak

Autor: Peter Zoon
Zabawki dla dzieci zazwyczaj zajmują ogromną przestrzeń ich pokoiku. Maluchy otrzymują w prezencie rozmaite przytulanki czasem bez okazji, a jeśli posiadamy dużą rodzinę, to w niedługim czasie robi się pokaźna kolekcja. To naturalnie niezwykle uprzejmie ze strony naszych bliskich, ale warto uświadomić im, że naszemu dziecku przydałoby się coś innego.

Nasi opiekunowie nie posiadali dostępu do tylu wydawnictw na temat rodzicielstwa, stąd też jakąkolwiek wiedzę zdobywali u rodziny i przyjaciół, jak również uczyli się na własnych pomyłkach. Dzisiejsi rodzice mają możliwość brać przykład z wielu magazynów, a także odpowiednich serwisów, czy programów w telewizji. Odpowiadając na tak ogromne zainteresowanie tematyką dziecięcą, zakłady zaczęły produkować zabawki Dumel Discovery na Linkbaby, które momentalnie zrobiły furorę pośród rodziców.

Pomagają one naszym maluchom nabywać kolejne umiejętności. Prowokują one dzieciaki do logicznego myślenia, a także ćwiczenia koordynacji ruchowej. Zabawki posiadają pewne przedziały wiekowe, które jednakże nie są sztywne. Niektóre dzieci przecież rozwijają się prędzej od rówieśników. Tego typu zabawki są doskonałych połączeniem zabawy i nauki. Mnóstwo takich zabawek z opcją głosu ma również wersję w obcym języku. Dzięki temu nasz brzdąc już od dzieciństwa osłuchuje się z obcym językiem, co potem ułatwi mu jego naukę. Również dla starszych dzieci warto wybierać zabawki, które prowokują do myślenia, na przykład gry (automaty do gier) planszowe, które właśnie przeżywają renesans.