Ciekawy prezent dla kilkulatka – jaką zabawkę wybrać?

Obecnie zabawek dla dzieci jest ogromny. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, skupiając się najbardziej na ich interaktywności.
We współczesnych czasach zabawek dla dzieci jest ogromny. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, skupiając się najbardziej na ich interaktywności.

Często kłopotliwa może okazać się kwestia ceny, ponieważ jeżeli zależy nam na dobrej jakościowo, bezpiecznej a zarazem atrakcyjnej zabawce dla dziecka, to musimy sobie uświadomić, iż zapewne okaże się ona dosyć kosztowna. Z drugiej strony, jeśli zainwestujemy w produkt wykonany z trwałych materiałów, możemy liczyć na fakt, iż będzie on dłużej służył maluchowi. Tym, co jednak najbardziej frustruje w chwili, kiedy już mamy kupić zabawkę dla dziecka, jest oczywiście ogromny wybór i konieczność podjęcia decyzji.
dziecko - tableau

Autor: Kaja Kozłowska

Zanim zatem udamy się do sklepu, warto przemyśleć kilka spraw. Po pierwsze, priorytetową rolę odgrywa wiek dziecka. Wiadomym jest, że co innego podarujmy dziecku rocznemu, a co innego pięciolatkowi.

To prawda, że dzisiaj posiadamy dostęp do mnóstwa informacji, zatem jeśli omawiana tematyka Cię zafascynowała i pragniesz uzyskać podobne wiadomości na podnoszony temat, to sięgnij po szczegóły tutaj.

W przypadku maluchów z pewnością najlepiej sprawdzą się wszelkiego typu książeczki. Prawda jest taka, że roczne czy nawet dwuletnie dziecko nie trudno czymkolwiek zaciekawić i wydawanie dużych sum pieniędzy na drogie, interaktywne zabawki częstokroć może mijać się z celem. Taki maluch jest niezwykle ciekawy świata, interesują go nawet zwykłe przedmioty życia codziennego, nie wymaga on tak wielu zabawek jak starsze dzieci. Książeczki są dobrym rozwiązaniem, ponieważ rozwijają wyobraźnie, sprzyjają nauce mówienia i poznawaniu świata. Tutaj trafnym pomysłem okażą się także wszelkiego rodzaju maskotki, umożliwiające maluchowi wyrażanie emocji.

Jeżeli natomiast chcemy wybrać zabawkę dla starszego dziecka, wówczas istotne są jego płeć oraz zainteresowania. Na przykład jako prezent dla dziewczynek współcześnie bardzo popularne są lalki szmaciane oraz wszelkiego rodzaju ręcznie szyte maskotki- zdecydowanie więcej znajdziesz na www. Z jednej strony jest to spowodowane modą na rękodzieło, z drugiej zaś chodzi o rezygnację z plastikowych zabawek możliwych do kupienia w sieciówkach na rzecz tych unikatowych, uszytych specjalnie dla konkretnego dziecka. Jeśli chodzi natomiast o chłopców, na pewno podobną popularnością cieszą się wszelakie drewniane klocki, samochody czy pociągi. Są to zabawki ekologiczne, rozwijające wyobraźnię i dające wiele możliwości zabawy dla dziecka. Ponadto, ich design jest obecnie niezmiernie ceniony.

Naturalnie równie trafionym prezentem zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca okażą się wszelkiego rodzaju gry planszowe, które z jednej strony rozwijają umysł, z drugiej uczą logicznego myślenia i współpracy. Jest także wiele wszechstronnych zabawek, które sprawią radość większości dzieci niezależnie od płci. Jeżeli na przykład naszym wyborem będzie kasa sklepowa zabawka ta na pewno zadowoli i chłopców i dziewczynki, zwłaszcza jeśli w danym momencie akurat uczą się liczenia- dodatkowe czytanie.

Wspominane powyżej idee to oczywiście tylko garstka tego, co zobaczymy w sklepie. Omówione zabawki są w pewien sposób sprawdzone i istnieje duża nadzieja na to, że decydując się na nie zaspokoimy potrzeby malucha. Jeśli jednak mamy dodatkowe wątpliwości, warto zapytać o radę sprzedawcę i rozwiać wszelkie obawy.