Zainwestuj w swoją przyszłość – naucz się ukraińskiego

W czasie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej naczelnym językiem, którego nauczano młodzież, była oczywiście mowa Puszkina. Po zmianie ustroju na szczęście ten trend został zmieniony, w szkołach stał się obowiązkowy język Szekspira. Nie dziwota, przecież to obecnie w zasadzie naczelny język świata, a już bezdyskusyjnie internetu. Należy wiedzieć, że języki wschodnie dzisiaj powróciły do łask. Dzieje się tak dlatego, gdyż przez lata ignorowano wschodnich państw w kwestiach kontaktów finansowych.
Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W dobie komuny naczelnym językiem, którego uczono uczniów, była oczywiście mowa Puszkina.

Z jakich powodów tak naprawdę warto zapisać się na filologię rosyjską? Specjalistyczne informacje

Jeszcze jakiś czas temu w naszym kraju niechętnie poznawaliśmy język naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna spowodowane sytuacją polityczną. Przez to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, stał się prędko znienawidzony, jako język ciemiężcy. Z kolei, to właśnie znajomość rosyjskiego zapewniała zrobienie zawrotnej kariery w każdym kraju Bloku Wschodniego.
Jeszcze jakiś czas temu w naszym kraju niechętnie poznawaliśmy język naszych wschodnich sąsiadów. Było to oczywiście uwarunkowane politycznie. Przez to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, stał się prędko znienawidzony, jako język ciemiężcy. Z drugiej strony, to właśnie jego znajomość umożliwiała zrobienie zawrotnej kariery we wszystkich krajach Bloku Wschodniego.

O tym, że dobrze jest uczyć się języków z rodziny słowiańskich

Większość spogląda na kraje zachodnie, wyjeżdża na zachód i uczy się języków germańskich czy romańskich, mnie zaś osób sięga wzrokiem bliżej, gdzie nie ma potrzeby nawet wytężać wzroku, ażeby zobaczyć naszych bliższych sąsiadów. Mowa o państwach, w których dogadują się, tak jak my, językiem z grupy języków słowiańskich. Jakie to państwa i dlaczego jest sens się im lepiej przyjrzeć, a może i rozpocząć uczyć się jednego z tych języków?
Większość spogląda na kraje zachodnie, wyjeżdża na zachód i studiuje języki germańskie czy romańskie, mniejsza zaś ilość osób sięga wzrokiem bliżej, gdzie nie trzeba nawet wytężać wzroku, by zobaczyć naszych najbliższych sąsiadów.