Egzaminy, testy w szkołach

Aktualny system edukacji w znaczny sposób różni się od tego, który panował przykładowo jeszcze pół wieku temu. Zmieniły go rozmaite reformy i nowe przepisy. Jedną z wyraźniejszych zmian było przykładowo przywrócenie gimnazjów, co było związane ze skróceniem czasu nauki w szkole podstawowej do sześciu lat. Za to w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki z czterech lat do trzech. Zmianie uległy również reguły przeprowadzania niektórych egzaminów, utworzono również pewną liczbę nowych.
Aktualny system szkolnictwa znacznie różni się od tego, który panował na przykład jeszcze pół wieku temu. Zmieniły go różnego rodzaju reformy i nowe przepisy. Jedną z bardziej wyraźnych zmian było na przykład utworzenie gimnazjów, co było związane ze skróceniem czasu nauki w szkole podstawowej do sześciu lat. Za to w liceach ogólnokształcących skrócono czas nauki o rok. Zmianie uległy również sposoby odbywania się niektórych egzaminów, dodano także kilka nowych.