Czym jest integracja sensoryczna? Jak się ją przeprowadza?

Terapia integracji sensorycznej przyjmuje postać ściśle określonej zabawy, w której mały człowiek z przyjemnością bierze udział oraz wie, że jest w stanie tworzyć zajęcia wspólnie z terapeutą. W czasie tego typu zajęć nie uczy się najmłodszych jakiś ściśle określonych umiejętności, najważniejszy cel zajęć skupiony jest na poprawieniu integracji pomiędzy zmysłami w układzie nerwowym. Za sprawą tej metody terapeuta może stymulować zmysły dzieci, jak również usprawnić tego typu sfery, jak motoryka duża czy koordynacja wzrokowo-ruchowa.
Terapia integracji sensorycznej ma postać ukierunkowanej zabawy, w której dziecko z przyjemnością bierze udział jak również wie, iż jest w stanie tworzyć zajęcia wspólnie z terapeutą. Podczas takich zajęć nie naucza się najmłodszych konkretnych umiejętności, podstawowy cel zajęć skupiony jest na poprawieniu integracji między zmysłami układu nerwowego. Dzięki tej metodzie terapeuta może stymulować zmysły dzieci, jak i polepszyć takie dziedziny, jak motoryka duża lub koordynacja wzrokowo-ruchowa.