Uwaga na niebezpieczne odpady

Wytwarzamy nieskończoną ilość odpadów i w dodatku zapominamy o segregacji. Każdego dnia wyrzucamy niebezpieczne odpady, nie myśląc o tym zupełnie. Co musimy zrobić? Toksyczne odpady to nie tylko azbest i to, co wydziela fabryka. To, co stanowi zagrożenie dla środowiska jest tej grupie.
Generujemy straszną ilość odpadów i na dodatek nie pamiętamy o segregacji. Codziennie wyrzucamy niebezpieczne odpady, nie myśląc o tym zupełnie. Co powinniśmy zmienić? Niebezpieczne odpady to nie tylko azbest i to, co wytwarza przemysł. Wszystko, co zagraża środowisku jest tej grupie.

Z jakiej przyczyny warto inwestować w na pozór mało potrzebne badania naukowe?

Zazwyczaj nie przypuszczamy jak niezwykle ważne dla naszego życia są badania naukowe. Większości z nas badacz kojarzy się z kultowym wizerunkiem Alberta Einsteina z 1947 roku; roześmianego nauczyciela z trochę niefrasobliwą fryzurą, zajmującego się nieco abstrakcyjnymi kwestiami, pozornie dalekimi od rzeczywistości problemami.
Na co dzień nie przypuszczamy jak niesłychanie istotne dla naszego życia są badania naukowe. Większości z nas badacz kojarzy się z słynnym wizerunkiem Alberta Einsteina z okresu amerykańskiego; uśmiechniętego belfra z lekko niefrasobliwą fryzurą, zajmującego się nieco abstrakcyjnymi ideami, pozornie odległymi od rzeczywistości sprawami.