W jaki sposób wybrać właściwą suknię i dodatki komunijne?

Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planu logistycznego godnego doskonale działających organizacji. Jedną z ważniejszych spraw, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór ubioru oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka i ustaleń danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alby dla dzieci obojga płci.
Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej najprężniej funkcjonujących firm. Jedną z ważniejszych kwestii, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór sukni oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka oraz ustaleń danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alby dla dzieci obojga płci.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając suknię dla dziewczynki, kierujmy się najistotniejszą zasadą: szyk i elegancja polegają na umiarze, zaś przepych jest wrogiem gustownych stylizacji i może popsuć urok nawet najdoskonalszej sukienki. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką figurę ma córeczka i w jakim kroju sukienki będzie wyglądać najładniej. alby na komunię o nieskomplikowanym fasonie, skromne i wizytowe, będą odpowiednie w każdej sytuacji. Natomiast bardzo strojne sukienki nie będą wyglądać korzystnie na dziewczynkach otyłych i niskich, gdyż dodadzą im tuszy. Wybór stroju, to oczywiście kwestia gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, gdyż najistotniejszą kwestią jest to, aby dziewczynka ładnie wyglądała w danym modelu i dobrze się w nim czuła.

Warto pamiętać, że strój do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe pantofelki będą idealnym dopełnieniem stroju.

Masz ochotę uzyskać więcej informacji na ten wątek? Jeżeli tak, to odwiedź stronę www, która opisuje równie istotne dane – są one niezwykle wciągające.

Najlepiej, żeby buty były białe lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są obuwie komunijne na małym obcasie. Najważniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak buciki. Najważniejszą sprawą jest wybór modelu pasującego do reszty stroju. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić główną ozdobę stroju, gdy ma dużo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest multum koronkowych lub gładkich torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie ma być zbyt duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec oraz chusteczkę. Najlepiej wybierzmy torebkę na pasku, aby dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy wybrać klasyczny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się też jasne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej skromne wianki do pierwszej komunii. Delikatna ozdoba głowy jest niezwykle dziewczęca i nada dziecku uroku.