Niesztampowe koncepcje na zatrzymanie podrostków w domu na weekendowe wieczory

Czy młodzież może być szczęśliwa, prowadząc jednocześnie wzmożone życie rodzinne? Lektura felietonów w popularnych miesięcznikach i opowieści zasłyszane w miejskich trolejbusach, każą negatywnie odpowiedzieć na tak sformułowane zapytanie.
Czy młodzież może pozostawać zadowolona, prowadząc jednocześnie wzmożone życie rodzinne? Lektura felietonów w popularnych czasopismach i relacje zasłyszane w miejskich tramwajach, każą przecząco odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Salon, kanapa Amalfi
Autor: Giusti Portos
Źródło: Galeria Wnętrz

Młody człowiek posiada tyle niewyczerpanej energii, że musi ją rozładowywać podczas całonocnych zabaw i popołudniowych ćwiczeń na siłowni, a nawet w czasie ulicznych bójek. Kiedy przychodzi pora na relaks, niejeden młody człowiek wraca z ulgą do własnego pokoju. A jeżeli będzie on umeblowany zgodnie z gustem ucznia technikum, to istnieje pewien cień nadziei, że młody człowiek zapragnie spędzać w tym miejscu więcej czasu. Zobaczmy, na jakie detale należy zwrócić uwagę, kiedy urządzamy taki pokój.Młodzieżowe meble bywają centrum pomieszczenia – każdy, kto przekroczy jego próg, szybko zauważy ciemnoszare albo ciemnobrązowe szafy, półki i szuflady. Zaaranżowanie samego wyglądu mebli bywa twórczym zajęciem, które z powodzeniem można wykonać przy użyciu oprogramowania załączonego przez producenta. Młodzieżowe meble (sprawdź ofertę młodzieżowe meble) będą zlepkiem jesionu lub sklejki, a także szkła, luster i kolorowego oświetlenia. Nasz syn o wiele chętniej będzie spędzał w domu długie jesienne wieczory, jeśli sam obmyśli sobie prezencję poszczególnych elementów wyposażenia.

Dekoracje do wnętrza
Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym pomieszczeniu potrzebne bywają miejsca do siedzenia. Fotel to klasyka, więc warto pomyśleć o czymś tak samo niepowtarzalnym, co przydatnym. Świetnym przykładem mogą być tak dwuosobowe amerykanki, jak i rozsuwane kanapy (sprawdź na ). Ogromne łóżka bywają przeznaczone raczej do małżeńskich sypialni, a rzeczone kanapy będą najlepsze nawet do miniaturowych pokoików w blokach – nocną porą nastolatek będzie miał zagwarantowany spokojny sen, a popołudniami będzie miał gdzie czytać nieco nudną lekturę na lekcję polskiego oraz uczyć się słówek na kartkówkę z francuskiego.

O nastroju tego młodzieżowego pomieszczenia decydują pewne szczegóły: plakat albo interesujące graffiti na murze. Pokój ma być swego rodzaju azylem dla młodego człowieka. Jako rodzice nie powinniśmy na siłę forsować swoich planów, ani nawet nie upierać się przy stawianiu na parapecie kwiatka lub lampki w kształcie egzotycznego owocu.