Meble w pokoiku dla małego dziecka, czyli jak ważny jest pokoik dla małego człowieka

Przemyślanie wykończony pokoik dla dziecka to świetny sposób na usprawnienie jego rozwoju. W atmosferze bajkowych ścian, do których przystawione są wygodne meble dla dzieci, a dookoła pełno ulubionych zabawek – taki układ to gwarancja swobody dla naszej pociechy, a ponadto gwarancja bezpieczeństwa.
Przemyślanie zaprojektowane wnętrze pokoju dla małych dzieci to świetny sposób na wspomożenie jego rozwoju. W atmosferze bajkowych ścian, obok których stoją wygodne meble dla dzieci, a wokół pełno ulubionych zabawek – taki układ to gwarancja swobody dla naszej pociechy, a ponadto gwarancja bezpieczeństwa.

Mebelki dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to jedynie kreowania marzycielskiej wyobraźni, a może sen, który z dnia na dzień zrealizujemy? Wiele pomysłów i inspiracji nie musi oznaczać ogromnych kosztów, które rodzice ponieśliby aby pociecha zyskała własne okienko na świat. Do wszystkiego wystarczy trochę zmysłu dekoratora wnętrz, wizja kolorystyczna, markowy producent mebli dziecięcych, które jak ulał wkomponują się w całość i gotowe! Brzmi prosto, napisać też łatwo, ale wprowadzenie pomysłu w życie nie jest takie proste. Młodym rodzicom zwykle się nie przelewa, i w sensie finansowym i czasowym.

Gdzie w tym wszystkim znaleźć nie tyle czas na sam remont pokoiku, ale i zabawę w nim z maluchem, kiedy obowiązki dnia codziennego ścigają nas niemiłosiernie? Ciasny pokoik ma stymulować atmosferę świata bajkowego, z którym nadzwyczaj mocno łączy się jaźń dziecka. Kolory w jasnych odcieniach (ściany) współgrające z zasłonami oraz urocze tapety (gdzie rozróżniamy typy chłopięce i dziewczęce) umacniają więź małego dzieciaczka z mini-domkiem.

Każdy nasz odnośnik (https://belbazaar.pl/15-meble-w-stylu-francuskim) może prowadzić wyłącznie do wartościowych witryn, na których przeczytać możesz o najważniejszych sprawach. Nie zwlekaj, ale kliknij w ten link!

Wyobraźnia dwuletniego dzieciaka najmocniej opiera się na bodźcach wzrokowych i związanych z odczuwaniem przez dotyk. To we własnym „królestwie” stawiamy pierwsze kroki, wychodzimy z pierwszego łóżka, mamy przeurocze zdjęcia na tle mebli dziecięcych.

Następne lata wzrastania będą wiązały się z częściową modyfikacją. Elementy bajkowo-dziecięce, zestawy mebli dla dzieci (źródło strony) zapewne zostaną zastąpione zastępnikami dla starszaków, a później uczniów. Zabawki zostaną zamienone na książki, tapety na panele, a wykładzina zmieni się w poważny, stonowany kolorystycznie dywan.

W świadomości rosnącego dziecka własny kącik i pokój ciągle zostaje w głowie, łączy go z nim szczególna więź i myśli. Dlatego tak ważne jest zapewnienie małym pociechom przytulnego kąta, z którego te pójdą w szkolny świat. I jednocześnie do którego będą wracać z uśmiechem na twarzy.