images

Mama dobrze zorganizowana

Każda mama, która po raz pierwszy przeżywa macierzyństwo z entuzjazmem kupuje różne ”gadżety” ułatwiające pierwsze karmienia.
Każda mama, która po raz pierwszy przeżywa macierzyństwo z zadowoleniem przyjmuje wszelkie ”gadżety” ułatwiające pierwsze karmienia.

Oczywiście, z biegiem czasu mamy radzą sobie z karmieniem znakomicie, mimo to w pierwszych dniach życia dziecka, niezwykle potrzebnym narzędziem przy przystawianiu dziecka do piersi może stać się specjalna poduszka ułatwiająca karmienie piersią, nazywana przeważnie fasolką. Karmienie piersią w nieodpowiedniej pozycji potrafi nie tylko wywołać ból pleców u mamy, ale również zwiększa prawdopodobieństwo tego, iż maluch będzie jadł z przerwami połykając pęcherzyki powietrza, które wywołują kolkę.
Lateksowa poduszka profilowana
Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Poduszka do karmienia Cebuszka, może okazać się istotnym gadżetem, jaki warto zakupić już przed porodem. Wtedy może służyć przyszłej mamie do przybierania wygodnej pozycji w trakcie snu lub chwili odpoczynku. Poduszki do karmienia gwarantują dziecku maksymalną wygodę zarówno podczas ssania piersi, jak i odpoczynku, odciążają kręgosłup mamy. Poza tym mogą być również wykorzystywane jako zabezpieczenie dziecka podczas drzemki. Akcję „usypianie”, jeżeli o niej wspominamy – dobrze jest rozpocząć już na pół godziny przed udaniem się do kąpieli. wyłączmy telewizor, zrezygnujmy z odkurzacza oraz zabawek dźwiękowych. Nie za ciepło, nie za długo, nie za ciekawie – te słowa warto wziąć sobie do serca i stosować podczas kąpieli, gdyż od tego, co dzieje się w wanience, zależy, jak szybko malec zaśnie. Wanienka dla dziecka Cebababy musi spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa, to podstawowa kwestia, brana pod uwagę w trakcie jej kupna.

Kolor, gabaryty uzależnione są wyłącznie od gustu i potrzeb świeżo upieczonych rodziców. Wieczorna kąpiel zagwarantuje noworodkom spokojne sny. A rodzice, aby usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego maluszka mogą pokusić się zakup niani elektronicznej. Gdyż właśnie po to – by zagwarantować rodzicom wewnętrzny spokój i pozwolić im na chwilę wytchnienia w czasie, kiedy ich niemowlę słodko śpi, powstało to niepozorne, acz wielce pożyteczne urządzenie.

Więcej na