Łóżko piętrowe – czym zainteresować się w trakcie zakupu

Młode pary dzisiaj z większym entuzjazmem decydują się na zakup lokum aniżeli zbudowanie domu. Mają przeto wielokrotnie niedużo miejsca do spożytkowania.
Młode pary obecnie częściej decydują się na nabytek mieszkania aniżeli zbudowanie domu. Mają z tej przyczyny często niedużo miejsca do spożytkowania.

Przy dwójce dzieci aby oszczędzić powierzchni należałoby zdecydować się na łóżko piętrowe, jakie będzie niesłychanie funkcjonalne i bezpieczne. Jeśli zamierzamy zagwarantować rodzeństwu należycie dużą ilość miejsca do zabawy, nauki i drzemania, a równolegle nie mamy za znaczącej przestrzeni do wykorzystania, łóżko (https://www.homeandliving.pl/) piętrowe będzie idealnym wyjściem .

Czy po przeczytaniu publikowanego tekstu udało Ci się wywnioskować coś fascynującego? Jeśli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (https://cpsens.pl/psychoterapia-indywidualna.html) – zapewne pochłoną Cię całkowicie.

Wybierając odpowiedni model należy kierować się wiekiem latorośli.

Łóżko piętrowe

Źródło: www.flickr.com

W przypadku małych dzieci niezbędne będą ochronne poręcze zabezpieczające je przed spadnięciem z łóżka. Powinny być wąsko rozmieszczone, aby berbeć nie zdołał się pod nimi przedostać. Drabinka albo schodki muszą mieć poręcze i dodatkowo bez trudności umożliwiać dziecku postawienie na nich nóżki. W razie starszych dzieci nie przylega już pilnie używać takich zabezpieczeń. Zazwyczaj kupowane łóżka piętrowe to te wyprodukowane z drzewa, na przykład sosnowego lub z olchy.

Natomiast nieomal tak samo ochoczo selekcjonowane są te z metalową ramą, gdyż są odporne i sprawdzają się zarówno w klasycznych jak i współczesnych aranżacjach wnętrza. Jeśli chodzi o wybór właściwego mebla, trzeba pamiętać o paru regułach: odległość dolnej części mebla od posadzki musi równać się z grubsza 40-50 cm, a odległość pomiędzy górą i dołem ok. 100 cm. Powinno się też zostawić dziecku co najmniej 85 cm nieskrępowanej przestrzeni pomiędzy górnym materacem a sufitem, czysto ze względów bezpieczeństwa.

Najlepsze łóżko piętrowe to tego rodzaju, jakie pozwala dziecku bez trudności usiąść, nie istotne czy to „na dole” czy też „na górze” mebla. Kiedy zależy nam na pobocznej przestrzeni do składowania, dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy łóżko ma wysuwaną komodę, która zmieści pościel czy zabawki. W ten sposób można oszczędzić miejsca na szafę bądź innego typu umeblowanie. Ceny tego typu łóżka wahają się od plus minus 300 do nieraz paru tysięcy złotych, w zależności od rodzaju materiału wykonania wyrobu oraz jego funkcyjności .

Łóżko piętrowe dla dzieci

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Chcąc oszczędzić powierzchnię w mieszkaniu czy domu, a umożliwić należyte warunki dla dzieci do nauki i gry, powinno zdecydować się na łóżka piętrowe. Nie dość, że będzie miejscem do drzemania, to do tego może dodatkowo zmieścić nadprogramowe zabawki czy bety za pośrednictwem szafki wysuwanej.

Tego rodzaju meble są niezmiernie skuteczne, dlatego są też częstym wyborem, na jaki decydują się szczególnie młodzi rodzice.