Organizacja Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie wielkie wydarzenie dla każdego drugoklasisty ale również duży stres jak również spory koszt dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza szereg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, jak też takich powiązanych z zakupem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem imprezy oraz zaproszeniem gości. Bardzo ważnymzakupem są stroje komunijne.
Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie ogromne święto dla każdego dziecka ale również ogromny stres jak też niemały koszt dla rodziców. Całe wydarzenie poprzedza szereg przygotowań nie tylko w sferze duchowej, ale także tych związanych z kupowaniem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem obiadu komunijnego i zaproszeniem gości. Bardzo ważnymwydatkiem są stroje komunijne.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

W tym momencie działa duża ilość przedsiębiorstw które specjalizują się tylko w ubraniach i albach komunijnych.

Nie zwlekaj – czytaj całość tutaj (http://poradniapraxis.pl/psycholodzy/zespol/dorosli.html) o temacie, który tutaj opracowaliśmy. Sporo detali znajdziesz w tekście ukrytym pod poniższym linkiem.

Ich asortyment jest naprawdę duży i nie jest prosto zdecydować się. Coraz częściej ten problem rozwiązują szkoły, które z góry narzucają, że wszystkie dzieci muszą mieć jednakowe stroje komunijne. Dzięki temu nikt nie czuje się gorsze, a dorośli nie prześcigają się w zakupie coraz to droższych i zdobnych strojów.

O ile sukienki komunijne są często takie same, to dużo więcej swobody zostaje podczas wyboru dodatków komunijnych. Dziewczynki potrzebują jeszcze wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec i rękawiczek. W sytuacji gdy wszystkie dzieci są ubrane tak samo, kilku rodziców kupuje drugiego zestawu stroju: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.http://www.extra24hurt.eu/ (wróć)

Jeżeli chodzi o przygotowywania imprezy komunijnej to wciąż wielu rodziców urządza przyjęcie w mieszkaniu. Coraz częściej jednak zdarzają się przyjęcia w lokalach lub też zajazdach. Lokale gastronomiczne dodają tego typu imprezy do swojej oferty. W przypadku gdy rodzice decydują się na samodzielne zorganizowanie przyjęcia, powinni pomyśleć nie tylko o ciekawym jadłospisie ale także pomyśleć o właściwy wystrój stołu. Ważnym punktem programu jest również tort komunijny, który można zamówić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie dodatkowej pracy.

Jeśli nie organizujemy tej imprezy a jesteśmy jedynie gościem, musimy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten niezwykły dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (ciekawy artykuł) czy też kwiaciarniach dostępnych jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Trafionym prezentem może być też łańcuszek z medalikiem lub.