W jaki sposób możemy wybrać odpowiednie buty dla maluszka?

W sklepach można nabyć dużo rodzajów obuwia dla dzieci: półbuty, buciki do nauki chodzenia, sandałki, buty zimowe dla dzieci, nawet buty profilaktyczne czy chodaki dla dzieci. Sklepowe półki przyciągają wzrok wzornictwem, kolorem, walorami zdrowotnymi obuwia dla dzieci. Jednak nie ma potrzeby wybierać butów profilaktycznych czy też posiadające wkładki ortopedyczne bez konsultacji z lekarzem ortopedom, gdyż taka wkładka użyta bez potrzeby może zaszkodzić miast pomóc.
W sprzedaży dostępnych jest sporo rodzajów bucików dla maluchów: półbuty, buciki do nauki chodzenia, sandały, buty zimowe dla dzieci, nawet buty profilaktyczne czy chodaki dla dzieci. Sklepowe półki kuszą wzornictwem, kolorem, walorami profilaktycznymi bucików dla dzieci. Jednakże nie należy kupować butów profilaktycznych czy z wkładkami ortopedycznymi bez konsultacji ze specjalistą, bowiem taka wkładka użyta bez potrzeby może zaszkodzić zamiast pomóc.

buty dziecięce

Autor: Sarah Joy
Pierwsze buciki do nauki chodzenia polecane są wiązane sznurowadłami. Dokładniej dopasowują się do stopy i dużo lepiej trzymają kostkę.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło mikołaj animator a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Dodatkową zaletą jest to, że mały piechur tak łatwo ich nie zdejmie. Buty na rzepy będą dobrym rozwiązaniem gdy maluch nam trochę podrośnie.

Cholewa która dosięga nieco powyżej kostki zapewnia dobrą stabilizację dla stawu skokowego. Sztywny zapiętek zaś utrzyma piętę malucha na właściwym miejscu (dlatego chodaki dla dzieci raczej nie będą właściwe). W odpowiedni sposób zrobione zapiętki stanowią niezwykle istotną cechę bucików, bo zapobiegają szpotawości czy koślawości nóżek dzieci. Możesz nabyć takie jak tu: buty wspomagające naukę chodzenia.

dziecko na spacerze

Autor: André Hofmeister

Buty zimowe dla dzieci natomiast nie mogą być zbyt ciężkie, bo maluchowi mogłoby być niewygodnie. Kiedy oceniamy buty zimowe dla dzieci sprawdzić dobrze jest czy cholewka jak też spód buta są dość grube i ciepłe, aby zapewnić dostateczną izolację przed zimnem. W ziemie i jesienią sprawdzają się na pewno nowoczesne „oddychające” materiały, przykładowo goreteks czy sympateks, taki buciki z pewnością naszym dzieciom nie nie ulegną przemoknięciu (więcej: buty zimowe dziecięce).

Poza dobraniem pasującego rodzaju butów do sytuacji warto zwrócić uwagę na ich jakość. Nie warto moim zdaniem zakup bucików do nauki chodzenia, trampek dla dzieci, butów profilaktyczne, półbutów dla dzieci, butów zimowych dla dzieci, chodaków dla dzieci czy sandałków dla dzieci produkcji „Made in China”, których to jakość jest bardzo niska, wprawdzie cena też, ale z niską jakością związana jest też konieczność częstszej wymiany, a więc w konsekwencji wydatki są wyższe, co może mieć duże znaczenie dla rodziców dziecka.