Technologie w biznesie

Z jakich powodów naprawdę warto studiować informatykę?

Są te branże, które tak jakby się zwijają – weźmy chociażby w rachubę szewców, ale są również takie profesje, których przedstawiciele niemalże w 100% nie muszą bać się o własną przyszłość. Np. informatycy! Czyli mądrze myślący człowiek, który jeszcze nie ma wyklarowanych planów na przyszłość, bez najmniejszego cienia wątpliwości powinien orientować się, że doskonałym rozwiązaniem jest zostanie informatykiem. Choć oczywiście nie takim, który jest zatrudniony w sklepie bądź jako belfer w szkole. To mocno przeciętnie się opłaca. Ale już przykładowo bardzo dobry programista ma możliwość fajnie zarabiać!
Są te branże, które tak jakby się zwijają – weźmy chociażby pod uwagę szewca, ale są także profesje, których przedstawiciele praktycznie w 100% nie muszą obawiać się o swoją przyszłość. Przykładowo informatycy! Czyli sensownie rozumujący człowiek, który póki co nie posiada planów na przyszłe lata, bez cienia wątpliwości powinien orientować się, że strzałem w dziesiątkę jest bycie informatykiem. Choć oczywiście nie tym, który pracuje w sklepie komputerowym albo jako belfer w szkole. To mocno przeciętnie się opyla. Ale już np. solidny programista może korzystnie zarabiać!

W dużym błędzie jest taki człowiek, który twierdzi, że programistów jest aktualnie zbyt wielu. Ciągle nietrudno zauważyć sporo wolnych miejsc w porządnych firmach działających w IT, a więc jeżeli będzie się porządnym fachowcem, będzie się mieć satysfakcjonujące życie zawodowe. Chociaż raczej nie można powiedzieć, iż to w każdym przypadku coś opłacalnego. Przede wszystkim rozchodzi się o to, że nikt nie powiedział, iż definitywnie każdy człowiek ma możliwość być porządnym programistą – a nawet takim mocno przeciętnym.

Jednak skoro studia podyplomowe informatyka (http://www.wste.edu.pl/studia/wydzia-informatyki) są obecnie jednymi z popularniejszych, to w zasadzie można odnieść pewnie sukces. W naszym kraju, ale także za granicą. W RFN bądź Anglii informatycy zarabiają niezłe pieniądze. Generalnie to obecnie jedna z najlepiej zarabiających grup społecznych. Nie dziwi, bo w końcu nieustannie wzrasta ranga IT w świecie.

komputer
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Warto zapamiętać, że w żadnym razie brak studiów nie przekreśla nas, lecz jakby nie patrzeć im lepsze wykształcenie, tym lepiej dla nas. I z tego powodu studia wyższe (polecam studia wyższe na wste) są dla pewnie już nieco doświadczonych programistów fantastycznym rozwiązaniem. Kraków bądź Katowice – miejsc, w których możemy uczyć się programować, choć przecież nie tylko, jest u nas sporo. Zatem te osoby, które zastanawiają się na serio co tu dalej robić z własnym życiem bez cienia wątpliwości muszą brać w rachubę IT. Chociaż oczywiście 100% noga w tego typu tematach pewnie nie da sobie rady. O tym również trzeba pamiętać. Nie każdy może zostać informatykiem! No takie jest życie.