W jaki sposób nauczać się języków obcych – poznaj wskazówki lektora

Droga do opanowania języka obcego jest długa, wymagająca dużo samodyscypliny oraz czasu. Zlekceważ wszystkie porady typu: pojedź za granicę, a w dwa miesiące nauczysz się wspaniale mówić, szybkie samouczki również nie są cudownym lekarstwem.
Przede wszystkim motywacja.
Droga do okiełznania obcego języka jest długa, nastręczająca dużo samodyscypliny oraz czasu. Odrzuć wszystkie wskazówki typu: wyjedź za granicę, a w trzy miesiące nauczysz się kapitalnie mówić, szybkie samouczki także nie są cudownym lekarstwem.
Po pierwsze motywacja.

Potrzebny jest impuls. Powinieneś posiadać jednak konkretny cel. Zapamiętaj, im bardziej silna motywacja, tym lepsze uzyskasz rezultaty. Brak Ci motywacji? Nie zaczynaj lekcji, szkoda czasu. Uczysz się pod przymusem? Też prawdopodobnie szkoda czasu, efekty nie będą dostateczne. Uczysz się dlatego że rodziciele ci nakazują? Uczysz się, dlatego że może się w przyszłości przydać? Nauczasz się, albowiem szef ma takie życzenie? Kształcisz się dla zabicia nudy? Uczysz się, albowiem znajomość obcego języka jest trendy? Jeśli jakikolwiek z wyżej wymienionych powodów występuje też w Twym wypadku, to najpewniej zakończysz naukę po krótkim czasie, albo mimo upływu czasu nie dostrzeżesz widocznych postępów. Motywacja, jest to jeden z ważniejszych czynników nauki obcego języka. Jeżeli podjąłeś już decyzję o zaczęciu bądź kontynuowaniu lekcji, to zastanów się dobrze, jakiego rodzaju korzyści ci to przyniesie. Uświadom sobie jasno, po co pragniesz uczyć się języka obcego. A może nauka angielskiego w Londynie? Sporo ciekawych informacji przeczytasz pod tym linkiem sprawdź moje źródło.
nauczycielka języka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie wytrwałość. No dokładnie, kupiłeś parę książek, 2 słowniki, od 2 lat uczęszczasz na kurs do szkoły językowej, a z wymówieniem dłuższego zdania masz komplikacje, nie mówiąc już, iż na wycieczce w Berlinie nie potrafiłeś spytać się o drogę do ośrodka. Nie przejmuj się swymi omyłkami, trudnościami w rozumieniu wypowiedzi a także tym, że ciągle zapominasz słówek, jakie być może ćwiczyłeś ze sto razy. No i nie zapominaj o systematyczności! Ażeby opanować język obcy na poziomie maturalnym, trzeba co najmniej 2 lata bardzo intensywnej nauki. A ażeby móc swobodnie konwersować w obcym języku co najmniej 3-4 lata.

Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych cech jak też zdolności językowych. Gdzie i jak się uczyć? To ważne pytania, możliwości jest sporo: samodzielna nauka, szkolenia w szkołach lingwistycznych, kursy korespondencyjne, kurs angielskiego w Anglii. Jeśli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo sprawdź link kurs angielskiego w anglii.