Kontroluj ciągle rozwój swojego maluszka

Nie ma wątpliwości, że dla każdej mamy zdrowie dziecka jest kwestią najistotniejszą, dlatego ważne jest, by była ona świadoma wszelkich możliwych niebezpieczeństw, które mogą spotkać dziecko, a równocześnie metod i sposób przy pomocy których może mu pomóc.
Nie ma wątpliwości, że dla każdej mamy zdrowie dziecka jest kwestią najistotniejszą, dlatego istotne jest, by była ona świadoma różnych możliwych niebezpieczeństw, które mogą dotknąć dziecko, jak również metod i sposób dzięki którym może mu pomóc.

meble do pokoju dziecka

Autor: Lars Plougmann
Niestety w szkole nie uczą nas jak postępować z maluchami – pomijając oczywiście szkoły szkoły językowe wrocław pedagogiczne – dlatego każda mama jest zdana wyłącznie na siebie albo wiedzę koleżanek i rodziny. Niezwykle istotna jest sprawna obserwacja i kontrola swojego malucha. Mnóstwo chorób, które mogą się u dziecka rozwinąć da się wykryć zawczasu, jeżeli będziemy w stanie wychwycić pojawiające się zagrożenie już u jego zalążka. Przykładem mogą być chociażby wady wymowy. Jąkanie u dzieci (wdał się w polemikę na to wciąż choroba, na którą pomimo już licznych badań nie ma stuprocentowego lekarstwa. Mamy, które nie mają pojęcia czy to normalne, że ich maluch jeszcze nie mówi, czy też nie potrafią rozpoznać oznak jąkania mogą za późno zareagować. Tak samo gdy nie wiedzą, że dostępna jest terapia terapia biofeedback jąkania (-> sprawdź informacje na która w wielu przypadkach umożliwia zniwelowanie tego problemu (przynajmniej w większym stopniu) mogą pozbawić swojego malucha możliwości „normalnego życia”. Świadomość i wiedza są więc w takich sytuacjach bardzo istotne. Jeżeli mama nie będzie wiedziała, że wbrew

Mama i dziecko

Autor: Haylee Sherwood

ogólnym opiniom jąkanie nie jest związane z inteligencją, nie będzie potrafiła wyjaśnić maluchowi aby nie czuł się gorszy od innych dzieci. Tym bardziej, że to właśnie strach może wzmocnić proces jąkania.

Jąkanie to oczywiście jeden z licznych przykładów – przypadłości, które czyhają na nasze dziecko jest wiele. Nie znaczy to oczywiście, że musimy żyć w nieustannym strachu o naszą pociechę – chodzi raczej o umiejętność właściwego reagowania, kiedy pojawiają się jakieś nieprawidłowości. Powinnyśmy przeglądać fachową literaturę, z której możemy się dowiedzieć jak poprawnie powinien przebiegać rozwój dziecka. Dzięki temu, jeśli dostrzeżemy jakieś nieprawidłowości i odchylenia od prawidłowego stanu zdrowia będziemy mogły szybko zareagować. Wizyta kontrolna u lekarza nie musi się kończyć przykrą diagnozą, a i my będziemy dodatkowo zadowolone, że kontrolujemy zdrowie naszego dziecka.