Jeśli dziecko ma trudności z komunikacją?

Nie każde dziecko rozwija się w taki sam sposób. Niektóre maluchy zaczynają mówić szybciej, inne zaczynają mówić później. Ogólnie przyjęte są pewne zasady w tej kwestii, ale nie przesadzajmy. Każdy lekarz powie, że dzieci są niepowtarzalne i różnie się rozwijają.
Nie wszystkie dzieci rozwijają się w taki sam sposób. Niektóre maluchy mówią szybciej, inne zaczynają mówić później. Ogólnie przyjęte są jakieś zasady w tej kwestii, jednak nie dajmy się zwariować. Wszyscy lekarze wiedzą, że dzieci są niepowtarzalne i inaczej się rozwijają.

Dlatego nasz syn mógł zacząć mówić szybciej, a córka może zacząć mówić nawet kilka miesięcy później. Oczywiście można starać się pobudzać jakoś naszą pociechę do szybszego rozwoju, ale raczej w czasie, jeśli są ku temu poważne wskazanie. Kiedy dziecko zaczyna mówić mogą konieczne okazać się wizyty u logopedy. Kiedy mieszkasz na przykład w Poznaniu – logopeda Poznań na tę chwilę staje się Twoim centrum zainteresowania – ostatecznie liczy się przyszłość Twojej pociechy – zatem najlepszy logopeda poznań to jest Twój wybór.Trzeba również pamiętać o tym, że chociaż początkowo wszystko będzie w porządku z rozwojem mowy u naszej pociechy, to z czasem można dostrzec jakieś zaburzenia związane z komunikacją. W takim wypadku trzeba pójść do logopedy. Bywa też, że nauczyciele zwracają rodzicom uwagę, podpowiadają, by udać się z dzieckiem do logopedy.

Rzeczywistość jest taka, że my, będąc rodzicami przebywając z naszą pociechą stale możemy być tak przyzwyczajeni do jego sposobu mowy, że nawet nie widzimy, że coś jest nie w porządku.

Psycholog dziecięcy Poznań

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co zrobić, jeśli widzimy u naszej pociechy dziwne zachowania