Doszkalanie kadry szkolnej

Już ponad 10 lat w kraju istnieją pewne ośrodki, które doradzają nauczycielom w ich codziennej pracy. W każdym znacznym mieście jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Już z górą dekadę w całej Polsce istnieją takie ośrodki, które doradzają nauczycielom w ich codziennej pracy. W każdym większym mieście jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Spójrzmy, co konkretnie ta placówka czyni dla setek nauczycieli w całym kraju i w jaki sposób da się skorzystać z jej pomocy.

Źródło: flickr.com

Regionalne Centrum Doskonalenia Nauczycieli przekazuje do jednostek edukacyjnych aktualizowane informatory, w których są wypisane propozycje pomocy dla pracowników.

Czy zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej kredyt hipoteczny wrocław i przeglądnij tam nowe zajmujące posty. Nie czekaj!

Dyrekcja placówki czyta go i postanawia, czy chce posłać nauczycieli na konferencję, odpowiednie szkolenie (np. o tematyce jak ewaluacja programu wychowaczego) bądź zaprosić pracowników CDN, aby zaproponowali pomoce naukowe oraz asystowali na przykład w tworzeniu programu nauczania. CDN zazwyczaj organizuje konkursy z danego przedmiotu, które pobudzają uczniów do poszerzania wiedzy.

Nauczyciel również może samodzielnie pójść po wsparcie do tej placówki. Centrum Doskonalenia Nauczycieli często proponuje kurs dla nauczycieli, robiony w celu podniesienia kwalifikacji i zwiększenia umiejętności dydaktycznych. CDN także ”obsługuje” nauczycieli, którzy mają ambicję wskoczyć na kolejny szczebel awansu.

Zaglądnij do kolejnego serwisu oraz czytaj kluczowe informacje na ten niebywale ciekawy temat. Ekstra wiadomości przygotowaliśmy dla Ciebie z dużą radością.

Pracownicy CDN pomagają skompletować odpowiednie materiały do procesu awansu oraz organizują konferencje dokształcające jak nauczyciel jako funkcjonariusz publiczny. Centrum Doskonalenia Nauczycieli służy radą i asystą każdemu pracownikowi oświatowemu, który o to poprosi. Do dyspozycji w każdej placówce CDN znajduje się kadra fachowców Ministerstwa Edukacji Narodowej.

budynek szkoły

Źródło: flickr.com

Centrum Doskonalenia Nauczycieli zazwyczaj posiada w spisie usług robienie tzw diagnoz dydaktycznych. Służą one do sprawdzania wiedzy uczniów, którzy właśnie przyszli z gimnazjów oraz sprawdzania rezultatów po trzyletnim chodzeniu do danej szkoły. To niesamowicie pożyteczne narzędzie, które w obiektywny sposób umie oszacować siły edukacyjne placówki oświatowej i wdrożyć ewentualne modyfikacje. CDN organizują też różnego rodzaju projekty, takie jak chociażby wspieranie uczniów dotkniętych dysleksją.

Źródło: eko-tur.pl