Czy wakacje na kursie jazdy konnej są dobrym pomysłem na wypoczynek dla dziecka? Jakie są plusy?

Wakacje są czasem kiedy nasze dziecko może odpocząć od obowiązku chodzenia do szkoły. Planując ten czas dziecku warto prócz odpoczynku czy spędzenia części wakacji z całą rodziną, pomyśleć też o pożytecznym zagospodarowaniu takich chwil. Dobrym pomysłem na wyjazd dla dziecka mogą być wakacje w siodle. Dlaczego warto pomyśleć o takim wyjeździe dla swojej pociechy?
Wakacje to taki czas kiedy nasza pociecha może odpocząć od obowiązku chodzenia do szkoły. Chcąc zaplanować ten czas dziecku dobrze będzie oprócz odpoczynku czy spędzenia części tego czasu w gronie rodziny, pomyśleć także o pożytecznym wykorzystaniu wolnych chwil. Świetnym pomysłem na wypad dla dziecka mogą być wakacje na kursie jazdy konnej. Czemu warto pomyśleć o takim wyjeździe dla naszej pociechy?

jeźdzcy na koniach na łonie natury

Autor: Shannon Veerkamp
Wyjazd na taki obóz choćby na tydzień lub dwa to dobra nauka samodzielności dla dziecka. Nie może już bowiem co dzień liczyć na to, że uda się do rodzica z każdą rzeczą. W ten sposób dziecko będzie musiało radzić sobie samo w niektórych sprawach. Może najpierw być to dla niego dość problematyczne, jednak po czasie nabierze pewności siebie oraz zrozumie, że samodzielnie jest w stanie dać sobie radę z niektórymi sprawami. Będzie uczyło się nawiązywać nowe znajomości i na pewno z chęcią spędzi czas z dziećmi w swoim wieku.
Tego typu wyjazd to dobry czas na nauczenie się nowych rzeczy. Jazda konna nie jest najprostsza i tym bardziej dla małego dziecka może być dosyć stresująca z początku, kiedy trzeba przełamać strach przed tym postawnym zwierzęciem. Dlatego lepsze efekty da nauka intensywna trwająca parę tygodni, bo dziecko zdąży przyzwyczaić się szybciej do konia niż chodząc na zajęcia dajmy na to raz w tygodniu- patataj.com (patataj.com) to także wiele zalet dla zdrowia dziecka. Wpływa doskonale na polepszenie kondycji oraz wydolności, natomiast oprócz tego oddziałuje ona niemal na wszystkie z mięśnie ciała, powoduje również ich rozluźnienia. Doskonale można dzięki takim zajęciom korygować różne wady postawy. Nadawać można prostą sylwetkę ciała. Wszak sporo dzieci ma skłonność do garbienia się, co na szczecie można za pomocą jazdy konnej zmienić.

dzieci na koniach
Nie od dzisiaj hipoterapia wykorzystuje zbawienny wpływ jazdy konnej zarówno na sferę fizyczną jak również psychiczną ludzi. O tym, że pomaga osobom niepełnosprawnym odzyskać sprawność ruchu to wiemy, natomiast pomaga też dzieciom z problemami emocjonalnymi. Pozwala przezwyciężyć lęki, uczy koncentracji, pomaga w stanach nerwic, rozluźnia i powoduje, iż dziecko ma dużo motywacji do wykonywania zleconych obowiązków, a w konsekwencji uczy zdyscyplinowania. Dziecko staje się bardziej pewne siebie i ma więcej samodzielności, co wpływa w pozytywny sposób na jego rozwój. Jak widzimy zalet jest tak dużo, że warto takie wakacje wziąć pod uwagę.