Szykujemy wyprawkę dla niemowlaczka.

Kiedy nadchodzi termin rozwiązania, trzeba wyszykować przydatne nowo narodzonemu maleństwu ubranka a także inne pomocne akcesoria potrzebne podczas pobytu w szpitalu. Na pewno będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowego użytku.
Gdy zbliża się termin porodu, powinno się przygotować potrzebne dzidziusiowi ubranka i inne konieczne przedmioty potrzebne w czasie pobytu na porodówce. Z pewnością będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowego użytku.

Autor: www.babymama.pl
Przyda się też nieco pieluch z tetry albo też flanelowych oraz kosmetyki pielęgnacyjne takie jak: mydełko dla bobaska, oliwka, zasypka, krem przeciwko odparzeniom, rękawiczki – opcjonalnie maleńkie skarpety – aby się nam bobas nie podrapał po twarzy. Wyprawka dla noworodka winna również zawierać ubranka które przydadzą się maleństwu drodze do domku. Będą to na pewno: czapka, wdzianko wierzchnie, kaftanik, rajtki oraz becik względnie super kocyki. W mieszkaniu na nasze maleństwo powinna już oczekiwać dużo większa liczba akcesoriów to znaczy: trochę pajacyków, śpiochów, pampersów, rzecz jasna niezbędna jest też wanienka (najlepiej by była wyściełana gumową matą zapobiegającą pośliźnięciu się), waciki, gaziki przydatne do pielęgnacji pępka, a także niewielkie nożyczki do przycinania paznokietków. Łóżeczko dla dziecka można nabyć turystyczne albo tradycyjne drewniane. Jeżeli zdecydujemy się tę drugą alternatywę, winniśmy szczebelki zabezpieczyć naokoło miękkimi poduszeczkami. Prócz poduszki jak też pierzynki trzeba nabyć przynajmniej trzy zestawy pościeli z bawełny albo flanelowe. W wyprawce dla noworodka nie powinno braknąć też około pięćdziesięciu sztuk pieluch tetrowych dodatkowo blisko pięciu egzemplarzy pieluch uszytych z flaneli. Potrzebne także będą 2-3 kocyki dla dzieci.

Flaszka z gumowym smoczkiem nie jest nieodzowną częścią wyprawki dla noworodka jeśli przyszła mama zamierza karmić dzidziusia pokarmem naturalnym. To samo tyczy się sztucznego pokarmu. Jeżeli okresowe dokarmianie okaże się koniecznością, wówczas bezpieczniej jest poić maluszka przy pomocy małej łyżeczki, ewentualnie kieliszeczkiem, by dzieciątko nie straciło wrodzonego nawyku ssania.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu dotyczącego takiej kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (https://kamiland.com.pl/pluszaki). One również okażą się wartościowe.

Na rynku mamy ogromny asortyment towarów przeznaczonych dla osesków, zatem zakupienie wyprawki dla noworodka nie powinno sprawiać kłopotów młodej mamie ani młodemu tatkowi. Proponuję jednak na takowe zakupy wyruszyć ze spisem niezbędnych artykułów, tak aby o niczym istotnym nie zapomnieć. Kiedy już wyprawka dla noworodka kupiona, walizka z koniecznymi przedmiotami do szpitala zapakowana (pamiętajmy o potrzebnych dokumentach), tatko z mamusią mogą wygodnie spocząć w fotelu by zebrać moce na chwile rozwiązania.