Przedwczesny poród – zagrożenia

Mimo postępu medycyny, dzieci, które przychodzą wcześniej na świat są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Trzeba wiedzieć, że można zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu, stosując się do zaleceń lekarza.
Mimo postępu medycyny, dzieci, które przychodzą wcześniej na świat są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Trzeba wiedzieć, że można zmniejszyć ryzyko urodzenia wcześniaka, stosując się do zaleceń lekarza.

Kobiety narażone na tego typu komplikacje, powinny wiedzieć, jakie są ich przyczyny oraz w jaki sposób uchronić się przed nimi. Oczywiście jest wiele przyczyn, które mogą spowodować przedwczesny poród. Do tych najważniejszych lekarze zaliczają zły stał zdrowia ciężarnej. Ważne jest także, czy kobieta w trakcie poprzednich porodów poroniła lub urodziła martwe dziecko.

Niestety dzisiejszy tryb życia także jest zagrożeniem. Dziś znaczącą rolę odgrywa tu także stres, na który jesteśmy narażeni chociażby w pracy. Jeśli kobieta pracuje fizycznie, bezwzględnie powinna wcześniej postarać się o zwolnienie lekarskie. Również w ostatnich miesiącach ciąży trzeba głównie unikać wysiłku fizycznego. Jeśli nie chcemy przedwcześnie znaleźć się na sali porodowej, należy zapomnieć o sprzątaniu. Niestety złe warunki socjalne również nie są w tym wypadku pozbawione znaczenia.

Nie ma co zwlekać, takie niesamowite okazje trzeba koniecznie wykorzystywać, więc nie czekaj i po prostu sprawdź kompletną ofertę (https://medicus.ie/pl/nasz-zespol).

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/

Kobiety, które znajdują się w tej grupie częściej ciężko pracują w trakcie ciąży. Niekiedy ma miejsce sytuacja, że osoby z uboższych rodzin nadużywają narkotyków. Są to czynniki, które bardzo zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu.

Kolejny czynnik, którego nie należy ignorować to wiek kobiety. Jeśli znajdujemy się w tej grupie, musimy bardziej dbać o swoje zdrowie w czasie ciąży i regularnie chodzić do ginekologa.

Czasami jednakże zwyczajnie dziecko rodzi się przedwcześnie. Wówczas wcześniak pozostaje pod stałą kontrolą lekarzy, dopóki nie będzie mógł samodzielnie oddychać.

lekarz neonatolog i pediatra

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”

Wcześniakami zajmuje się dobry neonatolog we Wrocławiu, który wie wszystko o noworodkach. Stale monitoruje on stan noworodka, dba również o stworzenie dla niego optymalnego środowiska zastępczego, aby słaby jeszcze organizm rozwijał się prawidłowo poza łonem matki. Dziś dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej można ocalić dzieci ważące nawet poniżej kilograma.

W razie trudnych komplikacji specjaliści neonantolodzy współpracują z lekarzami z innych dziedzin medycyny. Nierzadko potrzebna jest pomoc kardiochirurga lub rehabilitanta. Na przykład rehabilitacja dziecięca we Wrocławiu to oferta wielu prywatnych klinik, które wspomagają prawidłowy rozwój wcześniaków. Dzięki rozwojowi współczesnego położnictwa, coraz więcej wcześniaków normalny rozwój.