Męska płodność. Jak to sprawdzić?

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie 20 milionów musi znajdować się w normalnej porcji męskiego nasienia. To od tego, czy ta ilość jest właściwa, jest realne zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, są z tym problemy, to należy zbadać nasienie. Jak to zrobić?
Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie 20 milionów powinno znajdować się w optymalnej porcji męskiego nasienia. To od tego, czy ta ilość jest optymalna, jest realne zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, są z tym problemy, to trzeba zbadać nasienie. Jak tego dokonać?

Kobieta w ciąży

Autor: baby-shower.pl
Źródło: baby-shower.pl
Sposób jest prosty i nie trzeba się tym stresować. Najistotniejsze to jednak wiedzieć od czego zacząć. Pierwsze co musimy zrobić to kupi test na płodność. Nie jest właściwie ważne, czy test będziemy wykonywać w domu czy u doktora, niezbędne są pewne przygotowania. Kilka dni przed testem należy zapomnieć o uprawianiu seksu, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, musisz poczekać kilka tygodni. Powinieneś również mieć na uwadze, iż istnieją czynniki, które obniżają|zmniejszają jakość nasienia. Najważniejsze z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, źle na nasienie wpływa też przegrzewanie jąder (testy na płodność więcej informacji).

Nimowlak

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pragniesz koniecznie przeprowadzić tego typu test w domu, masz tą możliwość. Osiągalne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz posiadać recepty, nabędziesz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester oraz zakraplacz. Zasada działania to użycie specjalnego roztworu, który barwi plemniki. Im jest ich więcej w spermie, tym bardziej intensywny kolor. Uzyskany kolor musimy porównać z wzorcami, które znajdziemy na dołączonym do zestawu testerze. Taki test kosztuje około dwieście złotych, lecz zawiera dwa osobne zestawy do przeprowadzenia wymaganych prób.

Jeżeli omawiana w tym serwisie problematyka jest dla Ciebie interesująca, to dodatkowo zobacz również podobne warte zapoznania się (http://optyk-trejnowski.pl/okulista) teksty.

Test domowy działa całkiem przyzwoicie, daje wiedzę na temat płodności, jednakże nie jest diagnostyczny. Kluczowe jest bowiem nie jedynie ilość plemników, ale także ich jakość, czyli jaką posiadają budowę czy ruchliwość. Takiego czegoś normalnym domowym testem nie zbadamy. Jeśli chcemy naprawdę się dowiedzieć, co nie gra z płodnością, najbardziej korzystnym będzie skorzystać z pomocy fachowca (sprawdź więcej na Najlepiej zgłosić się do poradni andrologicznej lub kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy zajmują się najczęściej zagadnieniem płodności są ginekolodzy, więc ginekolog Twojej partnerki najprawdopodobniej wskazać solidną przychodnię, w jakiej przeprowadza się fachowe testy płodności. Po takim fachowym teście będziesz wiedział już najważniejsze kwestie, a wszelkie wątpliwości rozwieje lekarz, który w takim badaniu dostrzeże to, to co laik mógłby przeoczyć.