in vitro

Leczenie niepłodności w Białymstoku, w jednej z wiodących, fachowych i najbardziej prestiżowych klinik

Wszyscy wiedzą, że kwestia in vitro współcześnie wzbudza naprawdę wiele sporów. Jest ona jednakże dla niektórych osób jedyną możliwością na posiadanie potomstwa. A przecież niejeden człowiek wie, że posiadanie pociechy jest najwspanialszą rzeczą w życiu. Sztuka in vitro jest poświęcana parom, które mimo mnóstwa prób i kuracji nie mają opcji w naturalny sposób zajść w ciążę.
Każdy wie, że kwestia in vitro współcześnie porusza bardzo wiele sporów. Jest ona jednakże dla poszczególnych ludzi wyłączną możliwością na posiadanie dziecka. A przecież wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że posiadanie dziecka jest najwspanialszą rzeczą w życiu. Sztuka in vitro jest poświęcana parom, które mimo mnóstwa prób i leczenia nie mają opcji w naturalny sposób zajść w ciążę.

Każdy też wie, że złości nic dobrego nie przynoszą, a pary zmagające się z bezpłodnością mają ich całą masę. Jak wskazują badania na globie jest 60-80 mln par, które spotyka chwilowo lub na stałe problem niepłodności. Zapłodnienie in vitro to zapłodnienie pozaustrojowe – sztuczne, które jest wykonywane w warunkach laboratoryjnych. W tej metodzie doprowadza się do zapłodnienia komórki jajowej poza ciałem matki. Uzyskane komórki jajowe i plemniki są umiejscawiane na specjalnych płytkach, potem przykrywa się je i odstawia. Po kilkunastu godzinach najczęściej uzyskuje się zapłodnienie. Tak powstały zarodek po okresie 2-3 dni jest transportowany do macicy kobiety.
dziecko z in vitro
Autor: Nice
Źródło: Nice

Najczęściej lekarze wprowadzają 2 zarodki, a w szczególnych już wypadkach 3 lub 4. Następnie trzeba czekać, a przeważnie po dwóch tygodniach mamy możliwość uzyskać już odpowiedź, czy zapłodnienie się powiodło. Jedna z wyróżniających się w branży klinik znajduje się w miejscowości Białystok i jednogłośnie słynie również ze swoich doniosłych analiz – szczegółowe informacje o ofercie in vitro Białystok. Zabieg przeprowadzany jest bardzo często dopiero wtedy, gdy para wykorzystała wszystkie możliwości leczenia niepłodności. Istotną kwestią jest tu również wiek kobiety. Niestety po 36 roku życia u większej części kobiet zauważa się obniżony poziom pomyślności zabiegu, a tym samym rośnie szansa posiadania dziecka z wadami genetycznymi. W trakcie dwóch pierwszych prób zapłodnienia odsetek pomyślności jest w sumie identyczny i wynosi 20%, zaś w trzecim cyklu minimalnie spada. Niestety podczas kolejnych prób szanse na zajście w ciążę dzięki tej metodzie istotnie zmniejszają się.

Współcześnie to Białystok posiada najlepszą klinikę leczenia bezpłodności w Polsce. Dzięki wielu publikacjom i udowodnionym, wiarygodnym testom posiada niezwykle dobrą reputację.