mama

Każda matka poza cierpliwością potrzebuje też niezbędnej pomocy

Wychowywanie dziecka, opiekowanie się nim, to zajęcie, jakich mało. Szkoda, że nie rozumieją tego nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie mają pracy, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby chociaż jeden z nich, zwłaszcza ten, co angażuje się w ten temat najczęściej został z dzieckiem sam jeden dzień. W takim momencie by zrozumiał, o czym mowa, chociażby byłaby to tylko ułamkowa świadomość, szok, który szybko minął. Później opowiadałby kolegom w Sejmie, jaka to fajna praca, a na samą myśl aż trzęsłyby się mu ręce, które z zawstydzenia ukrywa w kieszeniach marynarki…
Zajmowanie się dzieckiem, opiekowanie się nim, to zajęcie, jakich mało. Szkoda, iż nie ogarniają tego pojęcia nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie pracują, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby chociaż jeden z nich, szczególnie ten, co angażuje się w ten temat najczęściej pozostał z dzieckiem sam jeden dzień. Wtedy by zaczaił, o jakim temacie mowa, chociażby byłaby to jedynia minimalna świadomość, szok, jaki szybko minął. Później zwierzałby się kumplom w Sejmie, jaka to fajna praca, a na samą myśl aż drżałyby mu ręce, które dla niepoznaki chowa w kieszeniach marynarki…

Przyzna rację każda mama, wychowywanie dziecka to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju, czasami prawie metafizyczne, dziecko to dla wielu kobiet najważniejszey cel w życiu, coś najstotniejszego w całym życiu, ale… To także ciężka praca i nie ma co do tego zagadnienia żadnych wątpliwości. Nie ma potrzeby kolorować rzeczywistości, gdy każdy z nas wie, iż dziecko, bardziej niż każda inna istota, potrzebuje naszej odpowiedzialności i mądrości dwadzieścia cztery godziny na dobę. Co więcej, dziecka nie należy odstawić, jak pozostawia się nieskończoną pracę na bok, musimy być ciągle blisko dziecka, ono wymaga naszej troski, naszej miłości, a przede wszystkim naszej stałej obecności.

Warto o tym pamiętać miast wydawać opinie i sądy, wykrzykując swoje poglądy nie mając o tych sprawach choćby minimalnego pojęcia. Warto przy tej okazji powiedzieć o dwóch idealnych, użytecznych przedmiotach, które będą niezastąpioną pomocą dla każdej mamy. Jedną z nich są specjalne torby dla mam, drugim klips do smoczka.

dziecko
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Każda mama poza odpowiednim spokojem potrzebuje również praktycznej pomocy. Bardzo pomocne są torby dla mam, szczególnie gdy planujesz spacer z dzieckiem i chcesz mieć wszystko pod ręką. W całkowicie wyposażonej torbie znajdują się kieszenie na butelki oraz inne kieszonki, żeby schować niezbędne przedmioty, mata do przewijania dziecka. Torba taka być wyposażona w uchwyty do zawieszenia na wózku, a jednocześnie ułatwiające jej noszenie. Potrzebne także są metalowe nóżki, niezbędne, gdy stawiamy torbę na ziemi, dzięki temu nie ulega zabrudzeniom.

Wielce praktycznym przedmiotem jest również klips do smoczka, dzięki niemu smoczek nigdy nie spadnie na brudną ziemię i się nie ubrudzi. Oba te produkty otrzymamy w dobrych sklepach z akcesoriami dla dzieci, w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym, jak na przykład tu – .